Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 19 Wrz 2007, 20:20 
Amateur
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2006
Posty: 582
HP: 115
Society: K$
Nick w grze: Crynin Skanerin Utis
TEORIA

Crafting to wyrabianie rzeczy, które są użyteczne dla innych (chociaż istnieją przedmioty, które nie mają kompletnie żadnego zastosowania). Przedmioty te dzielą się na:

Armors - zbroje
Attachments - nakładki (ampy, lunety itd)
Equipment - są to przedmioty, które wymagane są do craftu innych rzeczy. Equipments są podzielone na 3 kategorie: Electronic, Mechanical,Metal
Furniture - meble (krzesła,szafki itp)
Tailoring - szycie (ubrania, części składowe do Armorów)
Tools - urządzenia (fapy, findery etc)
Weapons - bronie
Dodatkowo wszystkie te kategorie dzielą się na poziomy trudności, których jest 8. Im wyższy poziom, tym wyższe skille potrzebne do wytworzenia danego przedmiotu

Do crafcenia potrzebujesz:


Image
Blueprintu (w skrócie: BP), czyli planu rzeczy którą chcesz stworzyć. Podstawowe BP są do nabycia u NPC "Technican". Bardziej zaawansowane BP możesz dostać crafcąc przy użyciu podstawowych BP, lub nabyć od innych graczy. Blueprinty w różnych kategoriach różnią się kolorem, i obrazkiem zamieszczonym na bp. Bo dwukrotnym kliknięciu na blueprint zobaczysz m.in listę materiałów potrzebną do wytworzenia danej rzeczy. Oprócz tego zobaczysz tam pasek pt.:"Succes Rate", czyli częstotliwość sukcesu. Jest tam także liczba, określająca Quality rating (w skrócie QR) blueprintu, czyli jego jakość. Jakość wzrasta wraz z używaniem BP, i im większa jakość, tym większy Success rate.

Image
Książki do Blueprintów. Są to książki, w których przechowujesz BP,a które zakupić można u NPC "Technican". Dzielą się na kategorie takie same, jak BP. Aby włożyć BP do książki, należy (posiadając i książkę, i BP w inventory) przeciągnąć BP na książkę. Książki możemy zakupić u tego samego NPC, u którego kupujemy podstawowe BP.
ciekawostka: w miarę zwiększania ilości bp w książce, zmienia się jej wygląd

Image
Maszyny do Crafcenia. Istnieją maszyny różnych kategorii, aczkolwiek nie ma znaczenia co będziesz robił w jakiej maszynie (czyli np możesz crafcić bronie w maszynie do szycia ;])


PRAKTYKA

Klikamy 2 razy na maszynie do craftu. Następnie klikamy 2 razy na książce z BP, a następnie na BP którego chcemy użyć. Umieszczamy materiały w miejscu do tego przenaczomym, po czym klikamy przycisk "Manufacture".

TEORIi ciąg dalszy...
W wyniku naciśnięcia klawisza "Manufacture" otrzymujemy jeden z trzech komunikatów:
-failure , czyli porażka. Nie otrzymujemy nic i tracimy materiały.
-near success, czyli prawie wytworzyliśmy dany przedmiot ;) Otrzymujemy wtedy część (lub całość) materiałów, a czasami także residue...
-success, czyli wytworzyliśmy dany przedmiot + czasami bonus w postaci residue


Image
RESIDUE (w skrócie: res)
Są to resztki z craftu, które służą tylko do jednego - użycia ich w crafcie ponownie. Dzielą się na 5 kategorii: Animal, Enmater, Metal, Robot i Tailor. Residue służy, do podniesienia wartości TT przedmiotu który crafcimy. Nie może być używany przy crafcie przedmiotów stackable (czyli np equipmentu). Głownie używany jest przy crafcie rzeczy limited (nie trzeba chyba tłumaczyć czemu...). Res jaki otrzymamy, zależy od tego, jakie materiały zostały użyte przy crafcie. Czyli - jeśli używamy materiałów pochodzenia zwierzęcego - res będzie zwierzęcy. Jeśli z kategorii enmater - res będzie enmater. Jeśli bp wymaga materiałów różnych kategorii - otrzymywany res będzie różnych kategorii. Podobnie jest w przypadku użycia resa - możemy użyć residue takiej kategorii, z jakiej są wymagane materiały do wyrobu. Aby użyć residue, wkładamy ją razem z materiałami w odpowiednią zakładkę. W przypadku sukcesu, wartość TT otrzymanego przedmiotu zwiększy się o TT użytego resa. W przypadku porażki, nie stracimy residue, a tylko materiały. Warto tutaj wspomnieć, że ilość użytego residue, nie ma żadnego wpływu na otrzymanie globala/hofa. Czyli nawet jeśli przedmiot ma 60 TT wartości, a ty do wyrobu dasz więcej niż 10 PED residue, to otrzymując ten przedmiot nie pojawi się komunikat "globalowy"

Są to absolutne podstawy craftu. Informacji bardziej zaawansowanych musisz poszukać na własną ręką na forum ;)
W razie pytań, nie zadawaj ich proszę w tym temacie (żeby go nie zaśmiecać), lecz załóż temat w tym dziale:
http://www.entropiauniverse.pl/viewforum.php?f=5 ,
lub zadaj pytanie w którymś z już istniejących tematów jak np ten: http://www.entropiauniverse.pl/viewtopic.php?t=3970

Wszelkie uwagi i dodatkowe rady mile widziane ;) (w tym temacie ;p)


Profil Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

OdpowiedzKto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Panel
Góra
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group • tłumaczenieDesign by CvX! and Ateush based on style by Ercan Koc

Planet Calypso