Odpowiedz
Autor Wiadomość
Mężczyzna
PostWysłany: 17 Lip 2007, 17:22 
Weak
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Czerwiec 2006
HP: 0
Mortifer napisał(a):
MA przękręcilo wajche i mining sponsoruje hunt i craft. Jeszcze z 2-3 miesiace temu bylo na odwrót, hunt byl sux a mining lux... wtedy akurat huncilem :P
![/b]

Chyba nie masz racji ja mam na kopaniu całkiem ładny +. Mam parę swoich ulubionych miejsc gdzie wmiarę regularnie bywam każda seria to 150-200 bomb bez ampa. Faktem jest że mam trochę więcej skilli i trochę lepszy sprzęt:)

pozdrawiam i nie zniechęcaj się:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Lip 2007, 18:17 
Beginner
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2005
HP: 158
Society: Poltropia
Kaczores napisał(a):
Mortifer napisał(a):
MA przękręcilo wajche i mining sponsoruje hunt i craft. Jeszcze z 2-3 miesiace temu bylo na odwrót, hunt byl sux a mining lux... wtedy akurat huncilem :P
![/b]

Chyba nie masz racji ja mam na kopaniu całkiem ładny +. Mam parę swoich ulubionych miejsc gdzie wmiarę regularnie bywam każda seria to 150-200 bomb bez ampa. Faktem jest że mam trochę więcej skilli i trochę lepszy sprzęt:)

pozdrawiam i nie zniechęcaj się:)

Popieram nie masz powodu aby rezygnować z miningu ja dość dobrze na tym profitowałem przez dłuższy czas temu MA mi troszkę namieszało ale to nie znaczy że każdy tak ma. (w czasie gdy kopalem przez te kilka miesiecy prawie wogole nie huncilem stąd pewnie teraz hunt idzie mi naprawdę ładnie) Podobnie miałem w crafcie zarobiłem sporo a poźniej nagle 33% i mniej succes rate nie ważne co bym robił i jak wysoko miał pasek CoS

Ogólnie da się zauważyć że jeśli coś idzie nam dobrze zbyt długo to MA coś zmienia (jakby indywidualny współczynnik dla każdego avatara ;)

Osoby z dużym stażem poświęcające sporo czasu na gre na pewno wiedzą co mam na myśli ;)

ogólnie chodzi oto by zachęcić ludzi do gry ale jednocześnie nie pozwolić im czerpać stałych dochodów ;) stąd często "noby" mają na początku spore szczęście we wszystkim co robią ;) i dlatego też często duże hofy idą do nich a nie elitarnych graczy jak np starman ;)
i uważam że dlatego też MA stara się ukrucić działanie reselerów (bez urazy ;) rozwijając coraz bardziej aukcje ale to nie miejsce na dyskusje tego typu ;)

Profil Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 24 Lip 2007, 13:27 
Green
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
HP: 127
Society: Outsiders PL
Nick w grze: Dawid Burks Bujak
Mam jedno noobowskie pytanie do Dragona lub innego zaawansowanego gracza. Czy driller w jakikolwiek sposób wpływa na to ile możemy wyciągnąć z danego złoża? Przeprowadzał ktoś takie badania?

Moje skille:

Surveying : 445
Drilling: 461

Do wydobycia używam Matter Driller 101 (Efficiency 6,8 / 7,2)

Bez względu na to jakie złoże trafię (od II do XII) praktycznie zawsze wyciągam z niego minimum. Wiem że skille mam małe ale powinny chyba wystarczyć żeby z II lub III wybobyć coś więcej niż minimum?

Profil Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 24 Lip 2007, 13:31 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2005
HP: 130
Nick w grze: Jarek CvX Cvoxs
Dawid, jeśli trafiasz np. globala 53ped to więcej niż 53 nie wyciągniesz.

A jeśli chodzi Ci o to ile wyciągasz jednym kliknięciem to zależy od sprzętu i skilli.

Profil GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 24 Lip 2007, 13:57 
Green
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
HP: 127
Society: Outsiders PL
Nick w grze: Dawid Burks Bujak
Globa to ja jeszcze nie trafiłem. Czyli z tego wynika że nie warto inwestować lepszego drillera niż ten z TT zwłaszcza że im wyższy model tym większy decay. Jak trafię hofa to godzina lub dwie w tą czy w tamtą żeby to wydobyć nie zrobią mi różnicy.

Profil Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 24 Lip 2007, 14:02 
Adept
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2006
HP: 102
Society: www.EF.pl
Nick w grze: Mortifer Kemoiz
Chodzi ci o to ze jak trafisz djamy na to ample (IX) i to ma przedział 12-17 ped to zawsze dostajesz cos kolo 12-13 ped?

Skile mają na to wpływ ale troche w inny sposób niz myślisz, mi się wydaje ze MA ustala ile trafiles czyli np. 15 ped i do tego przypisuje lvl zloza... Ale moge sie mylic, jak kazdy bo mechanizm gry nie jest do konca jasny. Inni powiedza ze lvl jest przypisywany a od skili zalezy ile wyciagniesz z niego... może prawda ale moim zdaniem tak nie jest. Wszystko to gdybanie i nic pewnego nie wiemy poza swoimi spostrzezeniami :)

pzdr.

PS. Nastepna seria bedzie nie wiem kiedy bo wywalilem 600 bomb i mam -180 i popierdzielilem to.

Profil GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 24 Lip 2007, 14:04 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2005
HP: 130
Nick w grze: Jarek CvX Cvoxs
No tak, ale np. osoby kopiące z ampami (dużymi) nie będą się bawiły kilkanaście minut przy każdym znalezisku.

Profil GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 24 Lip 2007, 14:43 
Apprentice
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2006
HP: 162
Society: SoD
Nick w grze: sexi69 sexowna69 sexy69
CvX! napisał(a):
No tak, ale np. osoby kopiące z ampami (dużymi) nie będą się bawiły kilkanaście minut przy każdym znalezisku.

No nie bedzie sie taka osoba bawiła zostawi złoże bo ma kupe czasu na wycągnięcie po skonczonej seri 12-16 ampów spokojnie bierze sie za wydzieranie złoża z ziemi(tak robią prawie wszyscy na CND którzy spamują czat globalami i hofami Luminatu , Di CPU i reszta bandy włoncznie ze mną :P ) A i najwarzniejsze wyciągasz wolniej sprzetem z TT co za tym idzie wiecej klików wiecej klików więcej skila :)

Profil Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Lip 2007, 09:00 
Beginner
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2005
HP: 158
Z tym klikaniem to nie do końca tak sexy, mozliwe że dostajesz więcej gainów ale to niekoniecznie musi być więcej skilla ;) różnice widać niestety dopiero na większych złożach, lub bardzo dobrze podczas huntu.

Co do tych wielkości znalezisk to niestety ciężko ocenić czy dany skill ma czy nie ma wpływu ponieważ wielkość jest losowana i modyfikowana w momencie trafienia złoża.
Skile typu Drilling, mining, extractionm na pewno zwiększają szybkość z jaką wydobywamy złoże. Jednocześnie poprawiając trochę kwotę jaką wydajemy na wydobycie (najlepszy jest imp exavator 0,5 pec decay a wydobywa się z 4* więcej niż tym z tt (0,33 pec decay) no i oczywiście jest szybszy.

Możliwe że mają także wpływ na wielkości ale ciężko to zbadać.

2 osoby z taka samą ilością skili typu prostecting,surv,mineral sense, cga etc i sporą różnicą w tych od wydobywania musiały by spisywać wielkości trafien. Dodatkowo obie musiały by szukać takim samym sprzętem.

Profil Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Panel
Skocz do: