Odpowiedz
Autor Wiadomość
Mężczyzna
PostWysłany: 28 Cze 2006, 21:18 
Unskilled
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2006
HP: 123
Society: Kingsajz
Nick w grze: Logic
CrashBandicot napisał(a):
Oto słowo moje....

Amen.

Mentor tak naprawde nikomu nie jest potrzebny, każdy każdemu przeciez i tak pomoże. No może prawie każdy, bo zawsze znajdą sie czarne owce. Mentoring jest tylko po to , żeby osoby bardziej wyskilowane miały większą motywację do pomocy, jednak motywacja ta od jakiegoś czasu jest baaardzo kiepska, ale zawsze to jakiś plus :)

Profil GGOffline
Nie podano
PostWysłany: 25 Lip 2006, 08:18 
Poor
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2006
HP: 0
HduchC napisał(a):
NIC NIE RÓB zanim nie znajdziesz MENTORA, jak polecą ci skile i już nie będziesz mógł mieć mentora to szlag Cię trafi bo postać zmarnujesz i czas jaki już grałeś !! pamiętaj, bez mentora masz szanse na grę równe 0%

- Co znaczy poleca ci skile? - tzn. po smierci postaci czy jak? I dlaczego mam zmarnowac postac? Czy to oznacza ze bez mentora nie mozna pograc?
(jakbys mogl rozwinac temat - thx)

Profil Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 25 Lip 2006, 13:41 
Trained
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Czerwiec 2005
Society: Poltropia
Nick w grze: Posse
Mysle ze moge wyjaśnić. Polecą skille znaczy jak złapiesz troche skilli. Zeby moc zostac disciplem (miec mentora) trzeba miec praktycznie zerowe skille (bo chyba juz od 8 levela w dowolnym skillu nie mozna miec.. chyba ze sie myle) wiec zadnego sweatowania bo szybko przekroczysz limit
Duch mial na mysli ze jak juz nie bedziesz mogl miec mentora to skonczysz tą gre (statystycznie) po 2 tygodniach ;)
Zmarnowac postać - czyli taka postać która nie moze miec mentora
ale.. moim zdaniem kiedys nie bylo zadnych mentorów i ludzi sobie radzilil, kwestia podejscia i zaangażowania. Co prawda kiedys tez gra było duuuużo mniej skomplikowana

Ogolnie dobrze jest znaleźć fajnego mentora. Sam bym sie w to bawił ale własnie ta statystyka mnie przeraża ;) Jezeli ktos jest w stanie wpłacać albo chociaz pograć dłużej i ukończyc trening to bardzo chętnie przyjme.

Profil GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 25 Lip 2006, 14:47 
Green
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2005
Nick w grze: Kuchash
Crash z twojego opisu wynika że jeszcze nie ukończyłeś Mentoringu a już masz discipla :) ?

Profil Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 30 Lip 2006, 20:23 
Poor
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2006
HP: 110
W kazdym razie mentor jest czestym celem "glupich" pytan... Poza tym jest ta osoba, ktora skieruje do zrodla wiedzy jaka moze byc na przyklad to forum. Gracz zaczynajacy swoja przygode z EU zwykle nie od czytania (niestety coover, niestety niewielu postepuje jak Ty) ale od opcji "Launch". Czasami rece doslownie opadaja od zmeczenia przy odpowiadaniu na podstawowe pytania i wtedy staram sie sobie przypomniec jak to sam zapytalem gdzie moge kupic bron i co to jest "tt" :P. No i jak sprzedawalem warrior shin okazujnie zakupiony od coovera :D (w koncu zachowalem i byl ze mna przy moim pierwszym HoF ;)). A nie tylko odpowiedzi sa glupie, pytania rowniez. Przekonalo mnie o tym jedno z nich: "Czy jesli chwyce sie trakcji rekowa i stane na torach to pojade jak tramwaj?".

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 09 Paź 2006, 20:55 
Green
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2006
HP: 156
Nick w grze: Lord Beliar Derat
ejj ja takich pytan nie zadaje swojemu mentorowi!!
pytania nie sa glupie moga byc jedynie odpowiedzi ;p
a poza tym opcja ta zostala wprowadzona zeby zachecic innych graczy ,tych nowych, do dalszego obcowania w PE, bo sam na wlasnej skorze przekonalem sie ze poczatek to jedna wielka ciezka lipa, a gre mialem juz sciagnieta rok temu, choc gram tak naprawde 2 miechy
a mentora, mentora nie mecze , nieraz na wspolny hunt , pomoc w odkryciu nowych TP nieoceniona, itp...
dzieki BENEK!!

Profil GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 14 Mar 2007, 21:04 
Green
Dołączenie:
Marzec 2006
Society: Solaris
Nick w grze: Hawkwood
To ja odgrzeję nieco temat. Sam apel dobry. Zgadzam się, że lepiej najpierw poczytać zanim się zacznie na poważnie biegać po Calypso.
Co do przydatności mentora... Jakoś nie trafiłem na kogoś, kto by mi mentoring zaproponował i żyję (co to za życie, to już inna sprawa :D). Nie mówię tu oczywiście o różnych "mentorach" ogłaszających się w PA, bo jakoś jestem sceptyczny co do tego typu sposobów na znalezienie mentora. Fakt, można przez to forum chociażby, ale nie znałem go, kiedy zaczynałem grę. Wszystkie TP znalazłem praktycznie sam, może kilka razy podczepiłem się pod jakieś grupy biegnące gdzieś, gdzie jeszcze mnie nie było. Wielu starszych graczy pomogło mi natomiast udzielając informacji, potem poczytałem fora. Tak generalnie to wydaje mi się, że od znalezienia mentora ważniejsza jest cierpliwość, umiejętność obserwowania innych graczy i znalezienie jakiegoś frienda w grze, który może czasem udzielić informacji.
Sam też napewno niczyim mentorem nie będę. Pomagam wielu grzaczom bardzo często i zupełnie bezinteresownie. Wyciągam z outpostów, pokazuję nowe TP, udzielam informacji w miarę swoich skromnych mozliwości. Wydaje mi się, że takich osób jest więcej, i chyba każdy nowy takich na swojej drodze spotyka. Jeśli ktoś nie zacznie od pytania "do you have some free stuff", to ma szanse na poznanie ciekawych ludzi i naprawdę sensowne wsparcie.
Ja osobiście dołączę się do apelu z jedną prośbą do nowych:
Miejcie cierpliwość i nie zrażajcie się. Na poznanie tej gry trzeba trochę czasu, ale czasami warto :D

Profil Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 15 Mar 2007, 11:47 
Poor
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
HP: 92
Nick w grze: Diensdale BBB
KAzda gra ma swoja mechanike, ktara trzeba poznac, a tutaj dodatkowo miast botow sa prawdziwi ludzie i od tego jakim dany gracz jest czlowiekiem, zalezy sporo jego powodzenia. Prosty przyklad, koles skillowal leczenie i koo tam mial pod reka to podleczyl. Podbiegl jakis lepek i po 15 sekundach oczekiwania zaczal WTF is your problem why don't you heal me??!!
Debiliada wyeliminowana na pewno nie zostanie, ale taki apel moze pomoc wielu uniknac glupich wpadek (mi np odrobine pomogl w nakierunkowaniu poszukiwan wiedzy o EU).

Profil E-mail GGOffline
Nie podano
PostWysłany: 15 Mar 2007, 19:52 
Newbie
Dołączenie:
Marzec 2007
Czego można oszczędzić innym:

- Zaczynania wypowiedzi od " Możesz mi coś dać? "
- Po czym pytania " A może jednak masz coś niepotrzebnego?"
- Nie wmawiać usilnie swojej racji " Ale ja chce pierw zobaczyć na czym
ta gra polega zanim zrobie depozyt, niemam czasu na sweet, daj mi
na ammo to jak zrobie depozyt to Ci oddam "
- Oszczedzic podsumowania typu " Chyba od tego mi mentor zeby mi pokazał
na czym gra polega, jak mi mentor nieda to kto ? "

Z życia wzięte, na pocieszenie dodam że spotkałem sie z tym nie tylko ze strony
Polskich poszukiwaczy mentora.

B.I.G

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 16 Mar 2007, 01:31 
Weak
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2006
Society: Chłopaki z Ferajny PL
ja dodam tylko tyle: mentor jest od pomagania, a nie od dawania czegokolwiek
oczywiście są pewne odstępstawa od tego :) (mój drugi disciple - ta osoba chodź już nie jest moim disciplem (była tylko 2 tygodnie) zawsze może liczyć na moją pomoc, również finansową za to co zrobiła :D)

Bez mentora da się przetrwać...a jak się go ma, to trzeba umiejętnie wykorzystać jego pomoc :)

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 22 Sty 2008, 11:01 
Newbie
Dołączenie:
Styczeń 2008
HP: 94
Nick w grze: Kvasir Anathron Anathronian
Witam, wiem ze stary temat, ale w 1 poscie mi , jak i reszcie przedmowcow nie podoba sie sformulowanie : " pamiętaj, bez mentora masz szanse na grę równe 0%" .... Zmiencie to na jakies 10% ..... Nie pamietam kiedy zaczalem grac, (ferma sweata na poludnie od nympho.. :) ). Nigdy nie mialem mentora i ciagle czerpie 100% przyjemnosci z gry :) Mozliwe ze teraz mentor jest niezbedny, ale wybitnie w to watpie :)
Chociaz ostatnimi czasy zaczynam sie czuc samotnie z Freelancer nad glowa... Jakis SOC by sie przydal :)

Pozdrawiam,
Anathron

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 22 Sty 2008, 16:39 
Initiated
Dołączenie:
Kwiecień 2005
HP: 192
Society: Poltropia
Nick w grze: denton JC krakow
Free jest najlepsze , bylem dlugo - duzo pozytku z tego idzie .

mentor ten temat przemilcze bo jeszcze mi sie dostanie od "zawodowcow " w tych sprawach .

JC

Profil Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 23 Sty 2008, 20:41 
Newbie
Dołączenie:
Grudzień 2007
Nick w grze: Nikopol
Anathron napisał(a):
Witam, wiem ze stary temat, ale w 1 poscie mi , jak i reszcie przedmowcow nie podoba sie sformulowanie : " pamiętaj, bez mentora masz szanse na grę równe 0%" .... Zmiencie to na jakies 10% ..... Nie pamietam kiedy zaczalem grac, (ferma sweata na poludnie od nympho.. :) ). Nigdy nie mialem mentora i ciagle czerpie 100% przyjemnosci z gry :) Mozliwe ze teraz mentor jest niezbedny, ale wybitnie w to watpie :)
Chociaz ostatnimi czasy zaczynam sie czuc samotnie z Freelancer nad glowa... Jakis SOC by sie przydal :)

Pozdrawiam,
Anathron

Tak na serio to też tak mam no może poza tym soc'em ;p.
Po prostu trzeba trochę (no może całkiem sporo) poczytać na początek można zacząć od tego forum.

"Tysiące lat temu sądziliśmy, że świat jest misą. Pięćset lat temu myśleliśmy, że jest kulą. Dzisiaj wiemy, że jest płaski, okrągły i płynie przez kosmos na grzbiecie żółwia. Nie zastanawia się pan jaki kształt okaże się prawdziwy jutro?"

Profil GGOffline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Panel
Skocz do: