Odpowiedz
Autor Wiadomość
Mężczyzna
PostWysłany: 27 Paź 2012, 09:44 
Apprentice
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2006
HP: 138
Society: PLR, Bzz, K$, O PL
Nick w grze: Arko Okta Kot
hehe inwestor wziął kredyt na CLD zakupił, a że zwrot nie spełnił jego założeń to odsprzedaje na ratę kredytową :D

Po części CLD to jeden z ciekawszych deedów na dzień dzisiejszy dla MA. Ze sprzedaży na aukcji mają kasiorę a "nabywcy" są potencjalnymi osobami generującymi ten "obrót" z którego jest zysk do podziału.

Swoją drogą zastanawia mnie jak długo będą ciąglęli te eventy z super okazjami z super lootem z super nagrodami aby wytworzyć przemiał a tym samym potencjalnie zwiększyć zysk z obrotów na calypso i cenę CLD tym samym.

5k CLD to będzie dla nich ok 500k $ więc wydaje się, że potrzebują pilnie kasiorki.

pozdro

PS: aaa i żonka mówi, że mam napisać: "mam Świetną żonę".... zara się pogniewa, żę napisałem, że ona kazała a nie, że sam to wymyśliłem.... ech... dziwne te żony :D Myśl: Żona jest jak drzewo - czym dłużej jest tym, mocniej wrasta w męża korzeniami.

Profil Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 29 Paź 2012, 08:12 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2005
HP: 133
Society: Poltropia
A tak przy okazji: czy ktoś już doświadczył gdziekolwiek tej kampanii reklamowej na jaką miało być przeznaczone te 6 mln $ zysku ze sprzedaży tych aktów?

Profil Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 29 Paź 2012, 08:24 
Capable
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2008
HP: 178
Society: Freelancer
Nick w grze: Piotr JIIIS Wojtowicz
Urodziny
ateush napisał(a):
A tak przy okazji: czy ktoś już doświadczył gdziekolwiek tej kampanii reklamowej na jaką miało być przeznaczone te 6 mln $ zysku ze sprzedaży tych aktów?

nie, pewnie nie mają na nią jeszcze pomysłu i za chwilę pewnie będzie konkurs pt. przygotuj nam kampanię reklamową ;)

a co do tego odkupienia 5k CLD to coś mi śmierdzi ;) zaczynam wierzyć, że nigdy nie było żadnego tajemniczego inwestora, że MA go wymyśliła z jakiegoś powodu (może doszli do wniosku, że aż tyle jednak się nie sprzeda), teraz widzą, że popyta nadal jest i sprzedadzą część za 115$ zamiast 100$

a druga rzecz, która mi śmierdzi to to, że ostatnio jak ktoś trafia coś 4k+ z miningu to jest to lyst :D

Profil Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Paź 2012, 08:35 
Adept
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2005
HP: 222
Ja pierdziu JIIIS :D to ja tu jestem od teorii spiskowych :mrgreen:
..przyznaje nie przyszło mi to do głowy grrrrrrr :evil:
ale pomysł świetny +browar dla Ciebie :D

Inwestor zwie się Maximus lub Maxim w grze... co prawda nie wykluczone, że biorąc pod uwagę teorię JIIIS ten avek to avek wyprodukowany przez MA w celu symulacji inwestora ;)

Ati, kasa z CLD już została podzielona przez prezesów między nich samych i już myślą co by dalej wymyślić by uszczęśliwić graczy i zarobić na kolejną kampanię reklamową gry :D ...wydaje mi się, że MA co innego pisze a co innego ma na myśli - pewnie cała kampania reklamowa to ten super inwestor, że tyle kupił bo to super inwestycja, interes i za tyle kasy - kampania reklamowa jak kiedyś, najdroższe nieruchomości sprzedane w grze mmorpg - PE/EU w czołówce list. Tylko jaka szkoda, że w rzeczywistości z normalnymi śmiertelnikami ma to mało wspólnego i wcale nie mówię tu o ludziach z kasą - pierwszym normalnym inwestorem który kupił nieruchomość prywatnie jest właściciel CP (który zresztą przepłacił, a na zwrot sobie poczeka z 15 lat - jakoś MA nie pisze, że zrobił złoty interes on sam też się nie wypowiada, a szkoda mogli by grać pozory do końca ;)) i właściciele FOMA, którzy też milczą :D - dlaczego? ND/CND (jak i DF/TI) takie wywiady robił (gazeta/TV) ile to na tym nie zarobił itp... normalne mydlenie oczu = promocja, następnie docelowa sprzedaż = ozucie w super interes za super kasę która zwróci się po super okresie :twisted:

W tej grze nie da się już zarobić na normalnym graniu (jedynie reseling, który i tak jest już mocno zniszczony aukcją i jej możliwościami), MA zawsze będzie miał asa w rękawie po jednym graczu z danej grupy społecznej któremu będą dawać profity w celu pokazania, że się da, a że są na tyle prostaccy zostaną przy tym jednym graczu bez jego zmiany na innego gracza - bo po co coś sobie komplikować, a różnica kto profituje żadna... przecież :D

Profil Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 30 Paź 2012, 10:01 
Trained
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2009
HP: 142
Nick w grze: Ralph Sivy Bittner
XII napisał(a):
MA zawsze będzie miał asa w rękawie po jednym graczu z danej grupy społecznej któremu będą dawać profity w celu pokazania, że się da[...]

@will

Gadaj jak się z MA dogadałeś i komu tam trzeba posmarować!?

:lol:

Profil Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Paź 2012, 10:17 
Adept
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2005
ehm ehm pss... to ja... Marco ;)

Profil Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 30 Paź 2012, 15:08 
Apprentice
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2006
Mogli by rozkręcić i pewnie też to mają w wachlarzu przyszłych zmian, ulgi dla obywatelów calypso, przykładowo: zwracają 0,5 peda opłaty z każdej aukcji, która była założona i nie sprzedana w okresie kiedy posiadało się CLD. Sam zwrot z CLD jest dla mnie jakimś wytworem inwestycyjnym a nie faktem bycia obywatelem calypso :).

Darmowy albo ze zniżką powrót z CND i z CP na calypso za sprawą posiadanego w inv CLD :D...

Eventy tylko dla posiadaczy CLD....

Nowe odkryte tereny z super oresami i mobami z których lecą tylko ModMerce Unl :D tylko dostępne dla minimum miesięcznego posiadacza CLD :D

ech... coś by tam można było mnożyć tego typu co wiele by ich to nie kosztowało a człek wtedy by z chęcią nabył tego jednego deeda :)

pozdro

Profil Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 31 Paź 2012, 09:16 
Capable
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2008
Urodziny
nie podpowiadaj Okta, nie podpowiadaj :P pomysł dobry, bo skusiłoby niektórych do uziemienia kasy choćby w ten jeden CLD, ale poza tym goście z MA musieli by te wszystkie bonusy związane z posiadaniem CLD zaprogramować, a oni nawet nie bardzo garną się do poprawiania błędów, na których tracą kasiorę (np. wprowadzona w ostatnim VU niemożliwość kraftu, jeżeli nie zrespawnuje się większości BP w pojeździe ;))

@XII: miałem chwilę swojego przebłysku teorii ;) takie tam 5 min.

Profil Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 01 Lis 2012, 17:43 
Initiated
Dołączenie:
Kwiecień 2005
HP: 192
Nick w grze: denton JC krakow
witam
wiadomo marketing musi byc gdzie trzeba sprzedac cos , tutaj akurat CLD.
nie znam umowy miedzy Ma a inwestorem ,ale mogla byc opcja odkupu CLD . i ten wariant najbardziej mi tutaj pasuj .
Ma zarabia nie na pasywnym inwestorze ale na tym co obraca na aukcji ( oplaty , etc ), a tutaj ktos wydal gotowke i zbiera profit jezeli mialbym byc szczery to jezeli CLD jest za 100 $ ,ale mialo wartosc 100 $ (po TT ) to bym sam kupil ,ale ma wartosc 0 ped( zero ped) , czyli jezeli gra sie zamyka to MA wypalca wszystkim posiadaczom CLD zero ped.
nie wnikam na co Ma wydaje te pieniadze ze sprzedazy CLD ,ale ta opcja nie pasuje mi (zero TT )
Ze swoje strony nie neguje tego ani nie wnikam ile zarobi druga strona ,ale chce byc rownorzednym partnerem w interesie ( obie strony ponosza ryzyko ) , tutaj MA ma za duza przewage , wiec nie wchodze w CLD( chyba ze wartosc TT bedzie 100 $ ). za min 10 CLD to mysle ze kazdy handlarz w tej grze wyciaga wiecej :P.

JC

Profil Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 01 Lis 2012, 20:38 
Apprentice
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2006
JC proszę odnieś się do tematu znaczy do Obywatelstwa Calypso.

Taka moja mała prośba abyś wyraził swoja opinię na ogóle ale jeśli nie będziesz chciał to daj PM do mnie w Eu bo jestem ciekaw..

pozdro

Profil Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 03 Lis 2012, 17:26 
Initiated
Dołączenie:
Kwiecień 2005
witam
na PM Ci npisze co wiem( albo co mysle co wiem )azeby nie robic nie potrzebnych sensacji pisze do Ciebie OKTA ogolnie ( wiesz ze sa tutaj szpiedzy albo tacy co wiedza wiecej niz to normalmne - duzo HElu sie nalykali ).
dla mnie obywaltelstwo calypso kojarzy sie z uznaniem zaslug jakie zwykly gracz zdobyl w grze , nie taki co moze pochwalic sie ile zdobyl pedow na handlu ale ile przetworzyl na skille pedow.
znam osoby ktore wydaj na gre bardzo duzo w sensie gry , ale znam takich co klikaja nonstop w aukcjonera zeby miec kase . MA daje taka opcje zarobku .
CLD nie jest dla mnie uznaniem jako obywatela Calypso , uznaniem dla mnie bybylo jakby ktos z MA dostrzegł ( kuzwa nie wim jak to sie pisze - dobrze napisalem ) wartosc wydanych pedow w grze ,a nie ile dana osoba wydaje na aukcji .
Lubie ta gr nie jest schematyczna wymaga myslenia , wymaga od gracza aby dostosowac sie do warunkow ekonomicznych ( sa ini gracze , to lubie ).
Obywatelstwo dla mnie to zasluga ( w tym wypadku dla gry ) ,ale ni ze ktos z duza kasa przychodzi i kupuje "cos tam " , ON gra, bawi sie .
Zreszta znasz mnie z moich rozmow oraz tego jak rozmawiam z twoimi kumplami ( MART), oraz tymi co kieruje na to co mozna osiagnac etc. Ja sie bawie , wiem ze zabawa jest droga ,ale lubie ja wymaga myslenia a nie idiotcznrgo klikania jak w innych grach . MA szuka graczy zeby grali ,ale wystarczy dac pol na pol i juz masz fanow , ja Tobie , Ty mnie
http://www.youtube.com/watch?v=HqYnevHibaI
JC

Profil Offline
Nie podano
PostWysłany: 05 Lis 2012, 13:38 
Adept
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2005
Mi obywatelstwo kojarzy się z uwiązaniem z systemem. Ja z kolei lubię być niezależny - więc to nie dla mnie ;) choć czuję się obywatelem tej gry, heh.

MA co by nie tworzył dla graczy miał tylko jeden cel - kasa, kasa którą dany gracz może odzyskać i wypłacić po pewnym czasie, a dla MA pożyczka bez oprocentowania na swoje interesy w postaci gotówki na koncie. Na początku było to obszyte również późniejszymi zyskami, teraz mówi się tylko o zwrocie inwestycji ROI (w nawiązaniu do CLD) - to nie zmienia faktu, że po całkowitym zwrocie z CLD zacznie się teoretycznie zarabiać. Teoretycznie dlatego, że logika tak mówi ale w praktyce może być zupełnie inaczej... Założę się, że MA projektując CLD nie myślał o tym, że posiadacze CLD będą biernie uczestniczyć w grze i tylko wypłacać zwroty z CLD - bo tylko w takiej sytuacji należy mówić o tym, że CLD nam się zwraca. Jeśli natomiast posiadacz CLD to aktywny gracz - nie ma mowy by ten CLD się mu zwrócił - to było założenie MA podczas tworzenia CLD. Fakt teoretycznie się zwróciło ale praktycznie nie bo cała kasa wracała jeszcze szybciej do systemu niż się ją dostawało z CLD.

Tajemniczy inwestor który zakupił większość CLD być może jest tylko wymyślony ale może i rzeczywiście istnieć - jeśli rzeczywiście istnieje to jest to w zupełności gracz bierny który liczy na zyski po całkowitym zwrocie inwestycji - i tu zaczyna się problem MA bo ów inwestor z pewnością wziął kredyt na tę inwestycję z myślą, że raty będzie spłacał z wypłat z CLD jednoznacznie wypłacając co miesiąc lub nawet co tydzień zwroty z CLD do reala. Przy początkowych zwrotach z pewnością przeliczył, że tak można i się da ale niestety zwroty zmalały o połowę czego można było się spodziewać, a on to olał lub nie przewidział - jego błąd. Teraz musi pozbyć się części CLD by mieć na spłatę rat zaciągniętego kredytu - dlatego co jakiś czas widzieliśmy na aukcji po 100szt. w cenie rynkowej... a że takie ilości schodzą ciężko zwrócił się do MA o wypromowanie akcji sprzedaży - tylko dlaczego zaniżają cenę? Celowo?
Temat woda, nie ma sensu się rozczulać.

Nie chce być znowu krytykowany o teorie... ale osobiście myślę, że inwestycja w CLD może przynieść tylko i co najwyżej zwrot inwestycji, nic poza tym - zwrot który MA sobie odbiera zaraz po wypłatach tygodniowych od graczy aktywnych. Nie mam pojęcia w jaki sposób można zrobić tak, że po zwrocie inwestycji nie będzie zysku lub będzie on minimalny... ale jeśli to możliwe, MA na 100% miał to już podczas projektowania CLD - w dziale założeń. Zobaczymy za 4-6 lat ;)

Profil Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 05 Lis 2012, 14:23 
Initiated
Dołączenie:
Kwiecień 2005
witam

musze powiedziec ze sie zgadzam XII z Twoja wypowiedzia ( nie ze wszystkim ,ale w wiekszoscia - pierwszy Twoj post tak wywazony i tak dobrze ujete bez bluzgania ;-) )
CLD dla mnie nie daje tego czego bym chcial , tzn zwrotu dla aktywnych graczy- nie handlarzy- wiecej tracimy niz zyskujemy z CLD .Moze bylo to tez forma zablokowania gotowki ktrora handlarze wyplacali regularnie i Ci co maja musza czekac . Przy duzym kapitale mozna miesiecznie wyciagnac wiecej tylko handujac . Obecnie z moich obserwacji , donatorzy moga uzyskac jaki taki zwrot , wiele aukcji jest chybionych wiec zasilaja regularnie CLD gotowka za TAX.
Tak jak napisal XII , ja tez jestem zwiazany z gra ,ale gram dla siebie nie dal zarobku , dla satysfakcji ze moje przemyslenia sa dobre , killku graczy o tym wie . Nie biegam na darmo po plancie .

JC

Profil Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 05 Lis 2012, 16:02 
Trained
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2009
HP: 142
Nick w grze: Ralph Sivy Bittner
"Tracimy", "Zyskujemy", "Opłaca się"... może najpierw przydałoby się ustalić co te terminy oznaczają w Waszych postach bo tak dość ciężko prowadzić jakąś sensowną dyskusję.

Weźmy takiego Sivego. Złóżmy, że kupił sobie 50 CLD. Stracił czy zyskał? Ciężko tu mówić o stracie, skoro nie wpłacił do tej gry ani złotówki. Na pewno nie zyskał, bo ani jednego hamerykańskiego dulara z EU nie wyciągnął. Więc odnieśmy się do waluty wirtualnej - PED. Teoretycznie po kilku latach powinien zacząć "zarabiać", praktycznie ma mniej gotówki do obrotu co w konsekwencji zazwyczaj oznacza mniejsze dochody. Ale wracając do pytania "czy się opłaca" - zakładając zwrot z CLD na poziomie 25% (wartość całkowicie z pupy) to czy po 5 latach "zarobi" te 25% ze swojej inwestycji?

I tu się zaczyna cała zabawa z mikroekonomią, w dodatku nie taką standardową a całkowicie kontrolowaną przez twórcę i właściciela wirtualnej gospodarki. W EU inflacja praktycznie nie istnieje. Albo inaczej - istnieje, ale jest rzeczą całkowicie abstrakcyjną, sterowaną głównie przez MA. Z drugiej strony, pewne sztuczki ekonomiczne mogą ciągle być stosowane na przekór (np. prawo popytu i podaży jest zawsze niezmienne i nie da się go nagiąć w żaden sposób) MA przez co bardziej przewidujących graczy. Ale, ale. Z trzeciej strony - co niby stoi na przeszkodzie, żeby MA dorobiło siebie nagle kolejne 60K wirtualnych CLD (za mało pieniędzy? dodrukujmy!)?

Oczywiście na zwrot (lub stratę) z zakupu CLD nie trzeba czekać tak długo, historia pokazuje, że tego typu inwestycje w Entropii zazwyczaj kończą się dobrze. Jeżeli po roku odzyskamy już swoje 25% to jest całkiem prawdopodobne, że cena CLD pozostanie niezmienna bądź wyższa a chętnych na ich odkupienie nie trzeba będzie daleko szukać. Biorąc pod uwagę ilość zmiennych jakie mają wpływ na wartość CLD oraz na kwotę generowanego przez nie rocznego przychodu jest praktycznie niemożliwe aby wyraźnie stwierdzić "Tak, po takim i takim czasie zarobię tyle i tyle". Nie wspominając o fakcie, że MA może jutro ogłosić plajtę (bo tak) zostawiając graczy z niczym. Można by tu się rozpisywać w nieskończoność o sytuacjach "a co jeżeli" ale chyba nie ma to większego sensu.

Słowem podsumowania - inwestycja w CLD to tak na prawdę inwestycja w Planet Calypso i (prawie) całkowite zdanie się na łaskę MA. Ja wychodzę z przeświadczenia, że w ich interesie jest aby gra się rozwijała i zarabiała więc byłbym skłonny zainwestować w nich swoje wirtualne oszczędności.

P.S Oczywiście powyższa sytuacja, w której Sivy kupuje 50 CLD jest całkowicie hipotetyczna, jako, że Sivy w obecnej chwili nie posiada wystarczającej ilości PED na zakup jednego CLD a słowo "oszczędności" w odniesieniu do wirtualnej waluty Calypso jest mu praktycznie nieznane :lol:

Profil Offline
Nie podano
PostWysłany: 05 Lis 2012, 17:18 
Adept
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2005
Teoretycznie kolega Sivy mimo, że nie wpłacił do gry ani centa - co w moim przekonaniu jest bardzo niemożliwe ;) jeśli gra aktywnie (w zrozumieniu: hunci, minuje, crafci lub jedno z powyższych) - to mimo wszystko zainwestował, a skoro zainwestował to był w posiadaniu środków, środków które mógł w każdej chwili wypłacić do reala i teraz jeśli po kilku latach okaże się, że kolega Sivy ma te 50 CLD i nie ma ani centa z wypłat za deedy, a gdyby odkładał na kupkę okazałoby się, że inwestycja się zwróciła czego nie robił bo grał aktywnie i stracił to jest to niewątpliwie strata, nie zysk - do tej sytuacji brakuje tylko, żeby w tym okresie CLD spadło do 100, a nawet 1 PED/szt. co w rzeczywistości jest możliwe i wtedy kolega Sivy ma pozamiatane ;)

W moim przekonaniu jest to najbardziej prawdopodobny scenariusz istnienia CLD. Nie zastanawia Was moi drodzy fakt, że przed CLD MA próbował sprzedać 100% Calypso za 6mln USD jakiemukolwiek inwestorowi który tyle wyłoży, takowy się nie znalazł, natomiast w projekcie CLD sprzedali tylko 50% Calypso za powyższą kwotę przy czym 50% dochodów z Calypso zostawili dla siebie... Kiedyś pisałem, że MA jeśli nie znajdzie kupca na Calypso sprzeda Calypso graczom (tylko nie wiedziałem w jaki sposób, szczerze to wtedy się nad tym nie zastanawiałem) - śmialiście się ze mnie i z moich spiskowych teorii... i dalej to robicie, a co jakiś czas to co teoretyzuje doświadczacie na własnej skórze. Piszę to po raz n-ty... w opisie CLD napisali, że nie będzie więcej niż 60k CLD do 50% dochodów z Calypso co nie oznacza, że nie będzie więcej CLD jeśli zechce się im pozbyć kolejnych 50% - myślę, że taki manewr może mieć miejsce po czasie w którym dotychczasowe CLD się "zwrócą". Na 100% MA nie pozwoli na to by ktoś czerpał zyski z ich systemu w ten sposób - to mijałoby się z celem biznes planu - to nie gracz ma zarabiać tylko oni i mogę się założyć, że MA posiada asa w rękawie który będzie odpowiedzialny za to, że inwestorzy jedynie odzyskają zainwestowaną kasę i to po latach - to nie ważne, że po drodze wszystko stracą podczas polowania, minowania czy wytwarzania.

Profil Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 06 Lis 2012, 02:29 
Gacie Gibona
Dołączenie:
Lipiec 2006
HP: 0
Society: Kingsajz
Nick w grze: Martre
XII napisał(a):
Kiedyś pisałem, że MA jeśli nie znajdzie kupca na Calypso sprzeda Calypso graczom (tylko nie wiedziałem w jaki sposób, szczerze to wtedy się nad tym nie zastanawiałem) - śmialiście się ze mnie i z moich spiskowych teorii...

pokazuj ten post...jesli go niema na forum atm, ati wyciagaj all posty mutasa
zaczynasz ***** Mutak, o ile jestem w stanie zniesc wiekszosc Twoich teorii, wlacznie, ze spiskowymi , to teraz ***** lol

Profil Offline
Nie podano
PostWysłany: 06 Lis 2012, 07:35 
Adept
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2005
A co to ****** karitas? Wszystko aby na tacy! POszukaj sobie ****** lol

Piłeś?! nie pisz! Pijaku!

Profil Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 06 Lis 2012, 08:15 
Capable
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2008
Urodziny
ja sobie przez chwilę plułem w brodę, że nie kupiłem iluś tam CLD jak MA sprzedawało początkowo na aukcji, po roku (przed ostatnim zaniżeniem wartości przez MA) można było wyciągnąć ok.l 50% z inwestycji, ok. 300 PED z MU deed'a i ok. 200 PED z dywidend, i myślę, że by mnie taki zysk satysfakcjonował, inna kwestia, czy miałbym silną wolę, żeby je sprzedać w odpowiednim momencie ;)

ale nie kupiłem, bo zniechęciło mnie to o czym wspomniał JC, wartość TT CLD to 0, i bardziej podejrzewałem, że po początkowym hurra optymizmie wartość CLD spadnie poniżej 1k PED, poza tym nie lubię trzymać rzeczy, które mają duży MU, ostatnio bardzo dużo z nich strasznie staniało (szczególnie BP, armory też, broń zapewne też)

także takie inwestycje są dla ryzykantów, a że ja wychodzę z założenia, że nie obstawiam tego czego nie byłoby mi żal stracić, więc CLD nie obstawiłem ;)

PS. Sivy wie gdzie i jak kopać to nie musi wpłacać, rozsądnie kopiąc można się trzymać na powierzchni, jakby jeszcze wiedział to co wie will to mógłby wypłacać :)

Profil Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Lis 2012, 10:36 
Adept
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2005
Ja sobie pluję w brodę dlaczego nie wykupiłem wszystkich CLD!!?! :mrgreen:
Akcja rewelacja - ograniczenia 2 deedy na avka w jednej sesji :D lub 5 deedów na avka... kolejne 2000szt :D MA organizuje odpowiedzialność zbiorową :D i chyba ten inwestor był wymyślony... będzie więcej deedów. Prawda jest taka, że nie jesteśmy w stanie policzyć wszystkich deedów które znajdują się w grze i skoro wypłaty zmalały o połowę może MA puścił więcej deedów niż 60k ;) w sumie miałoby to sens z punktu widzenia prowadzonego biznesu MA. Poza tym od kiedy MA puszcza deedy po 15% drożej czyli 1150 PED per unit to ROI ma się nijak do stanu faktycznego - totalne zamieszanie i chyba o to im chodzi.

Do tego sprzedaż poza aukcyjna... jaki cel? fee z aukcji na Calypso to dochód z Calypso? i trzeba byłoby się nim dzielić z posiadaczami CLD ? :> ...i mają plan sprzedać całę 2k deedów w 4 sesje? no no... kto będzie przeszkadzał lub "wymuszał" wykup większej ilości niż 2 na sesje to może dostać locka? :D no masakra. To nic innego jak akcja "upolowania" większej ilości graczy w tej grze.

edit żart:
OMFG odkryli Calypso!!!

Profil Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 02 Gru 2012, 13:27 
Capable
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2005
HP: 0
a prawda jest taka, że dodatkowe CLD schodziły błyskawicznie z aukcji, a po CLD wystawione w sprzedaży bezpośredniej ustawiały się kolejki jak za komuny, nie 5k, a i 20k pewnie by zeszło od ręki po cenie 15% wyższej niż początkowo

jeśli to taki niepewny biznes to ja chętnie odkupię Wasze :P

Profil Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

Panel
Skocz do: