Odpowiedz
Autor Wiadomość
Mężczyzna
PostWysłany: 05 Gru 2011, 16:20 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2005
HP: 133
Society: Poltropia
Jak tam Obywatele pierwsza wypłata ? Szaleństwo czas zacząć ? ;)

Profil Offline
Nie podano
PostWysłany: 05 Gru 2011, 19:44 
Adept
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2005
HP: 222
Z tego co wiem ludzie podostawali po 3,5 PEDa z jednego deeda na week. Czyli to o 3 PEDy więcej niż liczylismy z shotim w grze na podstawie zeszłorocznego sprawozdania finansowego z pierwszego połrocza. Wiec albo MA cos sie pomylil albo zrobili promocje lub wyrownanie za ubiegle tygodnie :-D niektorzy ludzie wyceniaja deedy na ok. 600 ped juz ... Smiech lol ja uwazam ze za kilka miesiecy znajda sie tacy co beda je sprzedawac za mniej niz 300.

Profil Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 06 Gru 2011, 06:18 
Beginner
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2006
HP: 180
Society: Kingsajz
Nick w grze: Northberg
Na planetcalypsoforum znalazłem taką oto tabelkę, przy niektórych założeniach nie wygląda tak źle:

1279

I jeszcze ciekawy post, w którym autor tabelki wiąże tygodniową wypłatę z sumą globali (a więc teoretycznie aktywnością graczy i obrotami PC), z której wynika, że tygodniowa wypłata w niektórych tygodniach może sięgać nawet 7 PED i więcej:

http://www.planetcalypsoforum.com/forum ... ost2851324

www.kingsajz.ovh.org

Profil GGOffline
Nie podano
PostWysłany: 06 Gru 2011, 08:05 
Adept
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2005
Bzdury! Bzdury i jeszcze raz BZDURY! Pewnie jakiś naganiacz z MA tworzy takie rewelacje by dać trochę nadziei - niewykluczone, że MA czasami sypnie więcej :) by co nieco potwierdzić z tych herezji - zobaczycie co będzie jak wszystkie deedy opylą.... ja osobiście tych czasów nie chciałbym, że udało się im wszystko pchnąć. Daj 100 dolców to my ci damy może 35 centów, a może więcej, a może mniej na tydzień. Wartości deeda MA nie gwarantuje - więc w między czasie na oczekiwanie zwrotu inwestycji może się okazać, że deed mam już mniejszą wartość. Z drugiej strony zabawa w pojedyncze deedy nie ma najmniejszego sensu. Dopiero od większej ilości można liczyć na jakiś zwrot - ale jaki zwrot?! Przecież to czym MA się podzieli za skutkuje na pewno i odbije się na lootach - po prostu looty będą gorsze - ludzie więcej będą tracić :D masakra. MA i tak chce brać tyle ile brał + do tego niby musi się "dzielić". Nie wierze w dobre intencje MA. Dla mnie ten pomysł pogrąży grę w rozpaczy. Wracając jeszcze do ilości deedów - czyż na lokacie w banku nie zarobi się więcej niż w tej grze? a do tego jak ludzie zaczną więcej tracić to zaczną odchodzić z gry = mniejsze obroty = mniejsze zyski... paranoja :)

Profil Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 10 Gru 2011, 17:43 
Initiated
Dołączenie:
Kwiecień 2005
HP: 192
Nick w grze: denton JC krakow
witam
jestem juz stary i nie kumaty , mam pytanie
czy wypalta wiaze sie z moja osoba czy ogolnie , tzn wyplta tej "tygodniowki ' jest zwiazana z moim avatrem czy ogolnie calym spoleczenstwem Calypso ?
dlaczego pytam , bo jezeli jest tak ze ja jako "aktywny " :P gracz mam jakis maly zwrot z tego ze poluje , wykonuje przedmioty czy wydobywam mineraly i to jest poziom 3 ped na tydzien to dla mnie jest ok , ale jezeli to jest suma wszystkich aktywnosci avatraow na calypso to troche mam obawy . zwrot podany min. na poziomie 3 ped/tyg. jest dobry jak spadnie to do 1ped/tyg. juz jest nie atrakcyjny .

JC

Profil Offline
Nie podano
PostWysłany: 10 Gru 2011, 18:16 
Adept
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2005
To co ludzie, a raczej właściciele deedów dostają co tydzień jest to 50% całkowitego zysku wygenerowanego przez te 7 dni na calypso, a następnie podzielone jest to przez 60000 (czyli ilość wszystkich deedów). Pierwsza wypłata raczej to była standardowa wypłata + wyrównanie za poprzednie dni :) Następne będą inne, mniejsze... tak myślę. A jak MA będzie dalej tak cisnąć to zyski będą spadały regularnie, a z nimi wypłaty...

Proponuje dla poprawienia humoru oblukać sobie ten filmik :D

http://www.youtube.com/watch?src_vid=Fb ... qehUdr-d4A

Profil Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 10 Gru 2011, 21:24 
Novice
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2006
HP: 145
jeden zarabia, drugi traci... po krotkim zestawieniu misji na shinkiby (16600 tych bydlat) moge sie podzielic wynikami.
9600 zabijalem ekonomicznie, tzn falcata (wymaksowana), bez fapa i armora. na run 100 ped zarabialem okolo 3 ped srednio. Wada byl czas strasznie dlugi okres, misja sie ciagnela, a shinkiby prawie po nocach snily (z 3 misiace okolo mi to zajelo). Pozostale 7000 zrobilem w 2 tygodnie (w miedzyczasie zajmowalem sie disciplami plus inne zajecia) na wave evencie kolo Twin. Uzywalem detera plus pixi z 5b i leczylem sie chipem 3 w przerwach lub 2600 w trakcie wave. Koszt tego "przemyslowego" killowania to 1500 ped w plecy... czyli juz masz zarobek Ma.

Image

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 10 Gru 2011, 22:08 
I tego się trzymajmy bo zabawa bezcenna :) hehehe :)

P.S.

I po co to liczyć jak i tak same straty są...

Kobieta
PostWysłany: 12 Gru 2011, 17:34 
Capable
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2005
HP: 110
Society: Ziemniak Niemyty Luz
Nick w grze: Elanor
Ale przecież używanie determination to świadome decydowanie się na straty ;) Na pewno sa bronie o podobnym dpsie i znacznie większym eco. Ale co ja tam będę mówić, skoro wszyscvy wiedzą - nie zrozumiem tylko chyba nigdy, po co świadomie wybeirać coś, co jest pożeraczem pedów. A potem dziwić się, że je pożera.

Ja jakoś na Entropii nie traciłam używając tylko ekonomicznej broni.

PS Już czysty Korss 400 jest bardziej ekonomiczny nawet od Falcaty, a co dopiero, jesli jeszcze dołożyć ampa, który eco znacznie poprawia.

Profil GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 13 Gru 2011, 00:45 
Novice
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2006
a czy ja zdziwiony jestem, ze trace? nie, a nawet dodam, ze zrobilem to swiadomie. co do lepszych mieczy, to moglbym uzyc tu np. nano katany.

Image

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 13 Gru 2011, 01:14 
Capable
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2005
HP: 110
Society: Ziemniak Niemyty Luz
Nick w grze: Elanor
Skoro napisałeś o tym na forum, to zrozumiałam to tak, że strata detkiem cię dziwi :)
Oczywiście, używanie 'eco' broni nie jest gwarancją sukcesu. Ale jazda na detku przy dłuższym okresie to pewne straty.

Już konczę offtop ;)

Profil GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 13 Gru 2011, 17:50 
Apprentice
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2006
HP: 121
Nick w grze: Mariusz Garwen Szybki
I czy można w takiej sytuacji ekonomicznie wygrać MM? ...

Profil GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 13 Gru 2011, 20:23 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2005
Po ostatniej aktualizacji mamy takie oto ciekawe informacje w Land Deed:
Image
(podawane dane są wyliczane na podstawie ostatnich trzech miesięcy)

Profil Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 14 Gru 2011, 09:34 
Novice
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2006
biorac pod uwage nadchodzace MM, wlasciciele CLD moga odrobine wiecej zarobic.
@Garwen dodaj jeszcze osoby w supporcie (healowanie, tagowanie, dokonczanie mobow, czyszczenie terenu z malo punktowych) to koszta jeszcze bardziej wzrosna. zakladajac, ze suport wezmie tylko czyste koszta (po odjeciu tego co zlootuje), a do tego brak pewnosci, ze sie wygra jedna z nagrod...

Image

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 14 Gru 2011, 13:59 
Apprentice
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2006
HP: 121
Nick w grze: Mariusz Garwen Szybki
Teraz wiadomo czemu MA robi eventy polegające na przemiale mobów. Nic nowego nie napisałem, wiem.
Niemniej jednak pierwszemu i tak się opłaci bo według Entropedii pełny set Jaguara ma wartość
12650 (M) i 21965 (F) :)

Profil GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 15 Gru 2011, 07:01 
Apprentice
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2006
HP: 138
Society: PLR, Bzz, K$, O PL
Nick w grze: Arko Okta Kot
Hmm tak na szybko: przeciętny gracz nie reseller i nie sweater przewala w/g mnie w dużym przybliżeniu 100k rocznie (5 huncików po 450 ped tygodniowo = 2,7k/tydzień => 100k rok), a przecież wiemy że jest to większa liczba, to jakos tak wychodzi że będzie tych przeciętnych graczy - zakładając, że podatek jest na poziomie 3% - ok 4000 tych przeciętnych graczy do tego ci sami gracze przewalają na innych planetach jakąś tam kasiorę. Wychodzi na to, że "ekonomię" gry ciągnie ok (już sacunkowo zaokrąglając w górę) ok 10000 avatarów... Trochę mało jak na obiecywanki, ale widać jakie ma to przełożenie w obsłudze technicznej gry bo kto nie ma czym zapłacić za grupę fachowców ten po prostu za nią nie płaci i wynajmuje "tańsze rozwiązania"

pozdro

Profil Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 18 Gru 2011, 13:41 
Novice
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2006
w Twin mozna juz kupic Land Deedy za 980 - 990 Ped :)

Image

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Sty 2012, 10:18 
Weak
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2011
HP: 0
Society: Demony Wojny
Nick w grze: Rikard Abuser Khamulos
A ja sobie zakupiłem jednego deeda na dobry początek, ktoś się pokusił jeszcze?

Cytuj:
mając jednego deeda za 1k ped na week dostaniesz nie więcej niż 50 PEC

No póki co wychodzi bliżej 3 PEDów :)

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 13 Sty 2012, 10:36 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2005
Oczywiście też się pokusiłem.
Ciekaw jestem kiedy się dowiemy ile ta cała akcja przyniosła $ dla MA - pewnie dopiero w dorocznym raporcie finansowym.

Profil Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Sty 2012, 11:19 
Adept
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2005
Ciekawe czy MA do zysku wlicza zysk ze sprzedaży deedów... Ja też się skusiłem co prawda przypadkowo... gość dał mi kilka szt w rozliczeniu za item - wyszły mi po nie całe 1k ped za szt. ;)

Profil Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Panel
Skocz do: