Odpowiedz
Autor Wiadomość
Mężczyzna
PostWysłany: 09 Lis 2011, 10:16 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2005
HP: 133
Society: Poltropia
MA wprowadza kolejną rewolucje do świata Entropia Universe.
Już niedługo każdy będzie mógł zakupić akt własności ziemi (Land Lot deed) na Calypso który da nam prawa obywatelskie na tej planecie. Obywatelstwo ma umożliwić między innymi aktywne prawa wyborcze w zbliżającym się systemie politycznym Calypso.
Akty własności mają być dostępne dla każdego w cenie 100$. Będzie do kupienia 60 000 działek, każda o powierzchni 100 metrów kwadratowych, wystawiane na aukcji z BO 1000 PED począwszy od 8go listopada.

Dodatkowo każdy Obywatel Calypso będzie miał zagwarantowany udział w zyskach generowanych przez całą planetę.
Każdy akt własności uprawnia do uzyskiwania odpowiedniej części z 50% przychodów generowanych przez planetę, wypłacanych co tydzień.

Nowy system nie wpłynie na istniejące landy a dotychczasowi ich właściciele otrzymają za darmo po jednym nowym akcie własności.

Obywatele Calypso będą mogli brać udział w specjalnych "obywatelskich" land grabach (wprowadzenie planowane na 2012 rok) oraz będą mogli budować domy na swoich działkach (minimum 3x3 działki, wprowadzenie planowane na 2013 rok).

Planowany system polityczny ma umożliwić obywatelom wpływanie na rozwój Calypso, z siła głosu odpowiednią do ilości posiadanych aktów (wprowadzenie w 2012 roku).

Szczegóły i źródło: planetcalypso.com

Profil Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 09 Lis 2011, 15:20 
Newbie
Dołączenie:
Luty 2007
HP: 110
Society: Free
Nick w grze: Pawlik Pawlik Psychomantis
Swoją drogą nieźle to sobie MA wymyśliło, z niczego na czysto zarobią 6 milionów. Idealny przykład jak robić ,
żeby zarobić i się nie narobić:-). Handelek na aukcji też już się zaczął pełną gębą. Nie dość , że MA zarobiło na sprzedaży tych gruntów to jeszcze teraz gracze już odsprzedają te tereny ze sporym markupem i ponownie kaska idzie z podatku
z aukcji do MA. Oni są po prostu genialni, lepsi niż ojciec dyrektor:)
Pozdro ALL:)

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 09 Lis 2011, 16:15 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2005
Dokładnie :) Zauważcie, że te 6mln $ to dokładnie tyle za ile miało być kupione Planet Calypso przez SEE.
Pojawiła się dziura - pojawił się genialny pomysł jak ją zapełnić.

Na razie myślę, że wypuścili tego nie wiele na aukcje. Pewnie będą chcieli to sprzedać do końca roku a to daje grubo ponad 1000 sztuk dziennie.
Ja osobiście zamierzam spokojnie poczekać. Nie sądzę aby spekulanci przerobili całe 60000 deed'ów. Współczuje tym co to teraz kupują od resellerów :P

Profil Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 09 Lis 2011, 16:38 
Initiated
Dołączenie:
Kwiecień 2005
HP: 192
Nick w grze: denton JC krakow
witam
spozniony pomysl o kilka lat , a szkoda , zamiast landow dzialki i by bylo lepiej . co do aukcji to raczej kuleje :P

JC

Profil Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Lis 2011, 23:20 
Adept
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2005
HP: 222
Racja Ati, raz sprzedali Calypso :) na raty... potem niby się wycofali pewnie bez zwrotu rat/raty ;)
Teraz wymyślili deedy - ot takie papiery wartościowe które można nazwać śmiało akcjami :) z atrakcjami :D w przyszłości.. polegającymi na możliwości dalszej inwestycji w budowę domku :) z zastrzeżeniem, że na minimum 3ch deedach będzie można budować. Do tego dają do podziału zysk :) - są pewni swego - będą zyski do podziału :D zyski z planety, a raczej tylko 50% zysków :D zyski podzielić na 60000 papierów co z pewnością da niewiele więcej niż 10 pec na tydzień :) teoretycznie MA pisząc o podziałach zysków po części przyznaje się jawnie, że kantują graczy :) bo zyski gdy gra byłaby zupełnym random + do tego wiedza gracza + umiejętności postaci powinny przynosić zyski dla gracza... a nie dla twórców, jeśli MA pisze o zyskach z planety (a nie o zyskach z decay, aukcji czy innych badziewi do których się oficjalnie kiedyś przyznawali) to znaczy, że manipulują grą tak by wykazać te zyski - ja tak to odbieram... Poza tym nikt tak na prawdę od nich nie musi pisać prawdy ile to zysków mieli w tym czy tamtym miesiącu... i skąd będziemy mieli prawdę?

Do powyższego MA pisze o systemie politycznym... ciekawe co oni maja na myśli... oby nie wprowadzenie podatków, np. 100 ped na miesiąc od tego, że posiadamy powiedzmy adj fapa :) lub 300 ped od posiadanego imk2 :D Bo raczej jak to w polityce bywa na korzyści z tym związanych bym nie liczył :D ...a może też MA skoro na pewno sprzeda calyso w tych deedach do ludzi.. to może MA pozwoli na decydowanie ludziom o losach planety/gry :D w formie polityki, polityków... będą ugrupowania, partie każdy gracz będzie mógł zagłosować na swoich - będzie coś na wzór sejmu :D i dawaj głosowania nad zmianami w grze lol... prezydent będzie mógł wetować decyzje :D itd... jeśli tak to ja już widzę Neverdie'a jako prezydenta, deathfiera jako marszałka sejmu, akoza jako ministra zdrowia :D, skalmana ministra obrony, resztę warantsów jako ława przysięgłych :D ahh ... co to będzie :) ja to myślę, że MA wie co robi - chcą się pozbyć tego zapadającego się bagna... za wszelką cenę. Ta gra tonie. Na moje oko... i tylko to, że wszystko co do niej dokładają, a za co nie muszą płacić utrzymują tę grę na powierzchni... jeszcze.

Zdrów!

Profil Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 09 Lis 2011, 23:38 
Apprentice
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2006
HP: 121
Society: Kingsajz
Nick w grze: Mariusz Garwen Szybki
Bez jaj, kto by kupił w realu działkę na której nie można postawić nawet najmniejszego domku. A minister zdrowia to może być niezłe stanowisko, przecież w EU nie ma szpitali :)

Profil GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 12 Lis 2011, 10:08 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2005
I wygląda na to, że reselerzy już się napchali. Akty zaczynają zalegać na aukcji.
Szacuje, że MA nie wystawiło więcej jak 1-2k sztuk do tej pory a rynek już się nasycił...
Szkoda, że aukcje nie zaczynają się np od 1 PED a wykup 1000 PED - wtedy była by szansa na wyklarowanie ceny poniżej 1000 PED.

Jak dla mnie jest jeszcze kilka niewiadomych (pomijając, że to wszystko to obiecanki dotyczące odległej przyszłości jakich mieliśmy do tej pory furę):

- z tego co zrozumiałem, rzeczywisty kawałek ziemi na Calypso na który już kupimy kwit trzeba będzie sobie wywalczyć w tym specjalnym landgrabie. Czyli znów kto silniejszy (bogatszy) zdobędzie ciekawsze miejsce,

- budowa domu na min. 9 działkach koło siebie - czyli trzeba będzie sobie wywalczyć te min 9 działek w odpowiednim układzie. I nawet mając 8 zaklepanych wystarczy aby 9tą ktoś nam zajął i po ptokach... (pomijam sam koszt budowy domu - który na pewno sam za nic się nie zbuduje).

Generalnie fura niewiadomych i niesprecyzowanych obiecanek. Mam bardzo mieszane uczucia co do tej akcji. To nie są małe kwoty i wydaje mi się, że powinno to być bardziej szczegółowo doprecyzowane. Pamiętacie obiecanki przy wprowadzania apartamentów czy wystawianiu na aukcję CND ? Ile to lat już minęło a co zostało zrealizowane ?

Kilka odpowiedzi można znaleźć tu: http://entropia-universe-mmorpg.blogspo ... lypso.html

Profil Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Lis 2011, 15:25 
Adept
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2005
:) a czy ferajna zapomniała jak pisałem swoje "teorie spiskowe"? Przecież to co pisałem wszystko MA realizuje.

Moim skromnym zdaniem MA widzi co się dzieje z ekonomią gry i rynkiem od wielu lat wszystko podupada, traci płynność... Kiedyś zastanawiałem się jak MA radzi sobie z "dodrukowywaniem" (bezustannym) waluty PED... Każdy wie, że gdy irl jakieś państwo zacznie drukować i pompować kasę w rynek bo kasy jest mało, brakuje... to co się wtedy robi z rynkiem, ekonomią itd??... W EU mamy sytuację taką, że nie ma ograniczeń co do ilości wpłat - każdy wpłaca ile chce - MA nie kontroluje tego - a do tego wszystkiego dokładając na siłę integrowaną przez MA ekonomię - otrzymujemy jeden wielki "placek", którego nawet MA nie jest w stanie zjeść. Ekonomia gry traci płynność - wszystko tanieje na łeb, jest coraz mniej zainteresowanych osób czymkolwiek lepszym, droższym, a jeśli już to szukają u kogoś innego tego samego za mniejszą cenę - i to znajdują ponieważ właściciel itemu nie wychodzi na tym itemie ponieważ MA by wyciągnąć jak najwięcej kasy z gry która rujnuje rynek OBCINA tym osobą zwroty - chyba zrozumiałe jest to, że MA kroi tych którzy coś (czytaj dużo) mają w grze, coś czego nie mają ochoty nawet wypłacać bo po co, bo irl też mają, a w grze gotówka może się przyda na inwestycję... tu zamyka się błędne koło.

Kiedyś na początku gry nie było ani dużo graczy ani dużo kasy w grze. Nam teraz wydaje się, że wtedy było lepiej bo więcej profitów było... Dziś jak tracimy, narzekamy porównując to co dziś mamy z tym co było... ja sam tak robiłem.. ale po głębszym wczuciu się w sprawę muszę z przykrością stwierdzić, że każdy tak jak i ja się mylimy! MA wie co robi, może nie robi tego dobrze ale wie co chce osiągnąć... Po latach praktyki z obcinaniem lootów i ogólnym kombinowaniem z loot systemem (między innymi z kosztami) tak by dawać mniej = więcej zabierać do własnej kieszeni MA widzi, że to nie daje rady... bo czym więcej oni chcą skasować to tym więcej ludzi odchodzi i więcej kasy w stosunku do ludzi zostaje w grze. Może to co piszę nie jest do końca zrozumiałe - bo nie używam fachowego języka... ale postarajcie się zrozumieć.

By rozwiązać problem z grą i ogólnymi założeniami utrzymywania ekonomii w dobrej kondycji nie byłoby pozbycie się Calypso do jednej niezależnej osoby czy ugrupowania (czyt. firmy) które czerpałyby tylko zyski z tej planety. Najrozsądniejszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest określenie możliwości ekonomi planety w stosunku do ilości graczy + margines błędu, wyliczenie ile za dużo kasy jest w grze, podzielenie tego na jednostki i sprzedaż tych jednostek do graczy, graczy którzy mają tą kasę która musi zostać usunięta z gry. Myślę, że MA dając 60k papierów mocno przesadziła z ilością na tę chwilę ale myślę też, że być może jest to tylko zabezpieczenie na przyszłość powiedzmy na kolejne 10-20 lat :) bo zawsze będą mogli sprzedać te deedy i tym sposobem skasować zbędną kasę które paraliżuje rynek.

MA wspomniał coś o wprowadzeniu systemu polityki. Niewykluczone, że w przyszłości MA wprowadzi ograniczenia wpłat kasy do gry których to wyznacznikiem będzie ilość graczy jak i ilość i wielkość dokonywanych wypłat. Powyższe może zostać wprowadzone w celu kontroli ilość PED w grze - by utrzymywać tą ilość na odpowiednim poziomie co będzie gwarantowało zachowanie płynności ekonomii.

Jeśli MA się to wszystko uda na pewno powrócą stare wspomnienia super gry na której da się coś zarobić. Jeśli się nie uda gra będzie skazana na porażkę - a to spadnie szybko jak grom z jasnego nieba.

To co napisałem powyżej to tylko moje osobiste przemyślenia, więc jeśli ktoś ma ochotę mnie krytykować to niech się raczej powstrzyma. Wystarczy poszukać na forum jak to co dziś doświadczamy mniej więcej opisywałem, że to nastąpi, a każdy mnie bluzgał, że tworze spiskowe teorie itd.

W niedalekiej przyszłości, myślę, że jeszcze w tym roku - może w listopadzie nawet MA wprowadzi SIB do starych itemów, broni - pamiętajcie, że to co wprowadzą z wielkich hukiem masowo opisując na pewno ucieszy... tylko, że powyższe nie będzie docelowym planem MA by zrobić ludziom dobrze - to będzie tylko zasłona dymna tego co tak naprawdę chcą wprowadzić... zaraz po zmianach będzie naprawdę kolorowo - podskoczą ceny za stare itemy itp. z biegiem czasu się wszystko zmieni tak by niestety więcej płacić, spadną między innymi: średni zadawany dmg niemalże do 50%, ilość missów się zwiększy itd. no ale sib będzie :) W skilach podobno ma się poprzewracać - mają zrobić maksymalny level jaki może osiągnąć avatar - to nie jest potwierdzona informacja... po prostu piszę :) Zobaczymy co będzie.

Zdrów!

Profil Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 12 Lis 2011, 20:10 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2005
XII napisał(a):
:) a czy ferajna zapomniała jak pisałem swoje "teorie spiskowe"? Przecież to co pisałem wszystko MA realizuje.

Nie zapomniała ale miałeś ich tyle, że nie sposób ze szczegółami zapamiętać :P
Poza tym i tak nie mam siły zrozumieć co miałeś na myśli i co to ma do tematu - zmęczony jestem :P

Profil Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 13 Lis 2011, 20:46 
Apprentice
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2006
HP: 138
Society: PLR, Bzz, K$, O PL
Nick w grze: Arko Okta Kot
Ech Muti i te Jego Teorie Spiskowe ale ale ale...

Nawet jeśli rozmija się ze 100% prawda TO krąży w koło tematu z 90% prawdą a to już wynik lepszy od niejednego minera.

Z różnych powodów napiszę: Bez Mutiego Eu to zwykły sklep z zabawkami a z Mutim zaczyna nabierać EU głebi :) (jest jeszcze kilka innych avków ale nie teraz nie teraz)

Swoją drogą proszę też nie komentatować :) i proszę administratorasieńciuściunia o nie usuwaie ani o nie dawanie baniek na mleko :)

ech

pozdro

PS: ja chcę być obywatelem calypso bo przeciez TERAZ NIM NIE JESTEM... jestem tylko liczbą w dzienniku MA :(

Profil Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Lis 2011, 19:39 
Adept
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2005
oj oj oj

Okta napisał(a):
Ech Muti i te Jego Teorie Spiskowe ale ale ale...

Nawet jeśli rozmija się ze 100% prawda TO krąży w koło tematu z 90% prawdą a to już wynik lepszy od niejednego minera.

Z różnych powodów napiszę: Bez Mutiego Eu to zwykły sklep z zabawkami a z Mutim zaczyna nabierać EU głebi :)

Okciak naprawdę?? :shock: :oops: :P :mrgreen:

Profil Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 19 Lis 2011, 20:35 
Beginner
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2006
HP: 180
Society: Kingsajz
Nick w grze: Northberg
Muti, chyba troszkę namieszałeś i czuje się zobowiązany sprostować dwie rzeczy ;)

Pierwsza sprawa, za duża ilość pieniędzy na rynku powoduje inflację, a więc spadek wartości pieniądza objawiający się głównie wzrostem cen. Oczywiście na ostateczny poziom cen ma wpływ milion innych czynników, jednak jeżeli spadek tak jak opisujesz ma charakter globalny, to nie może tu być mowy nadmiarze gotówki na rynku! Inaczej mówiąc: więcej pieniędzy w EU = wyższe ceny, mniej gotówki = mniejsze ceny.

Druga sprawa, nikt nie dodrukowuje pieniędzy w EU. Tak by było gdyby MA rozdawała PED w eventach, co robi raczej baardzo rzadko i są to niewielkie kwoty. Wpłaty graczy są bardzo pożądane i w realnym świecie można by to porównać do transferów zza granicy (np. zyski z turystyki lub inwestycje zagraniczne) - chyba doskonale zdajesz sobie sprawę, że żaden rząd nie walczy z tymi zjawiskami :)

www.kingsajz.ovh.org

Profil GGOffline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lis 2011, 09:51 
Adept
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2005
to co piszesz ma sens i też o tym tak w ten sposób myślałem, ale nie zgodzę się z tym... Ze mnie ekonomista żaden to fakt... ale może spróbuj to przeanalizować jeszcze raz :)

Profil Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 25 Lis 2011, 03:14 
Capable
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2005
HP: 0
właśnie leci britney, którą kocjham i Criminal i to jest mój stosunek do zycia i gier, a w zasadziedzie jedynej gry mojego życia PE/EU

nie czytam 90% tego co piszespiskowiec dziejów XII, ale powiem szczerze, że tak jak byłem bezkrytycznym (oficjalnie) official EU pparticipoant to zaczełem/ołem się bać o przyszłość, i siędługo zastanowię zakupem akcji ""

zapewne to było przyczyną zmian w zarżądzie spółki, lae oddanie cłej własności bez jej oddawania, a tylko zysków jes bardzo newatorską metodą i bardzo duże szanse powodzenia, ale...

wszystko rozbija sie o zaufanie... ja kocham PE EU i mam tutaj około średnio 50k usd ale jeśli ktoś mi proponuje zamianę tego majątku na kilka pec to jestem very relucant jak im napisaółem, pewnie to oleją, ale sie wypowiedziałem, w pryszłosci mam nadzieję,że większe społeczeństwo PL będzie walczyć o nasze prawa

sorry za błędy, jetem na imorezie :P

Profil Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 25 Lis 2011, 03:15 
Capable
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2005
HP: 0
w razie potrzeb y wysyłam zdjęcia flaszek, które wyssaliśmy dzisiaj :P

Profil Offline
PostWysłany: 27 Lis 2011, 00:02 
Wielu już się wypowiedziało znaczących postaci na temat "deedów" wielu jeszcze nie zabrało głosu, lecz czym są dla nowych graczy mam na myśli takich newbie jak ja, możliwością dobrej inwestycji czy też kolejną pułapką... ale w zbyt "nowatorskim" kierunku to idzie wszystko co raz mniej rozumiem poczynania marketingowe MA... No ale być moze za mało jeszcze wiem... Hmm... :?:

P.S.

Przecież to możni EU będą dzielić i rządzić "deedami" i tym wielkim obywatelstwem a co dla tych malutkich ?

Nie podano
PostWysłany: 27 Lis 2011, 09:57 
Adept
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2005
Odpowiem Ci na to ostatnie pytanie...
Łopata i taczka.

A co do poprzednich... Pomyśl trochę :) przeanalizuj, weź pod uwagę, że deedów jest tylko 60k :) ..tylko :D wyciągnij wnioski, że mając jednego deeda za 1k ped na week dostaniesz nie więcej niż 50 PEC, przelicz to przed odpowiednie wartości - wyjdzie Ci czas w którym inwestycja się zwróci. Żeby na tym zarobić... oczywiście pisząc zarobić w przenośni... to musiałbyś kupić naprawdę dużo tych deedów - nie wiem ile, nie potrafię powiedzieć racjonalnie ile sztuk ale trzeba wziąć pod uwagę to, że jeśli przy jednej sztuce będziesz miał lipę to i przy 5k sztuk też będzie lipa :) w stosunku do wydanej kasy. ...i wątpię, że jak MA już sprzeda wszystkie 60k deedów to cena ich wzrośnie - raczej spadnie. Takie jest moje zdanie. No ale na 9 sztukach działek jeśli wywalczysz sobie działeczki koło siebie będziesz mógł zainwestować w mieszkanie :D szkoda tylko, że w mieszkania z irl nie da się zastąpić tym z gry :D ...proponuję zejść na ziemię.

Profil Offline
PostWysłany: 27 Lis 2011, 14:16 
Z analiz to różowo nie wygląda jeśli chodzi o "deedy" troszkę jedynie mam żal do MA że nie ma czegoś dla mniej majętnych każda nowość w tej grze to koszt 2x nie jako muszę się z tym godzić i przyjąć to... ale trzeba jedno zauważyć gracze mojego poziomy też dają zysk MA i to nie mały a zauważalny i nie można obok tego przejść bez namiętnie i bardzo nie ładnie jest że każda nowość odbija się w "lootcie" tych najsłabszych więc deedy, deedami, obywatelstwo, obywatelstwem a i tak gracz mało majętny nie ma nic do powiedzenia i traci to jest irytujące i zniechęcające...

Narzekam i marudzę ale zabawa trwa dalej...:)

i fakt XII muszę zstąpić na ziemie bo mnie ten kosmos wykończy w końcu :)

Nie podano
PostWysłany: 27 Lis 2011, 15:10 
Adept
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2005
Myślisz, że gdyby MA dał coś dla biedniejszych to zdążyłbyś to kupić? Bo ja myślę że te dobra trafiłyby do tych obrzydliwie bogatych zanim Ty lub inni zdążylibyście się zastanowić... I tyle by z tego było, że byłbyś zmuszony o ile chciałbyś z tego skorzystać na zakup tych dóbr po cenie wyższej, narzuconej przez tych ... niedobrych ludzi :)

Profil Offline
PostWysłany: 27 Lis 2011, 17:06 
No tak by było dlatego jeszcze nie wymyśliłem w jakiej postaci mogli by ludzie z MA zrobić ukłon w naszą biedak-ową stronę... :) Jedynie zdegustowany jestem troszkę ale to minie jak handel ruszy :) to frustracje przelewam na forum XII :)

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

Panel
Skocz do: