Odpowiedz
Autor Wiadomość
Mężczyzna
PostWysłany: 02 Gru 2012, 20:37 
Poor
Dołączenie:
Lipiec 2010
HP: 140
Nick w grze: Tom Max Spiner
Do niedawna była taka fajna firma inwestująca w złoto,ponoć to był też pewny interes. ;) Ludzie wpłacali ile mogli a dziś nawet trudno oszacować ile kasy tam wyparowało,pół miliarda,miliard,chyba nigdy się nie dowiemy.

Najsmutniejsze jest to,że podobnych firm istnieje jeszcze sporo na rynku i mimo,że wiemy jak się podobne inwestycje kończą to nadal nie brakuję chętnych by tam zainwestować.

Podobnie może być z CLD,dziś wydaje się to być niezłym interesem ale kto nam zagwarantuje co będzie jutro?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Gru 2012, 20:51 
Adept
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2005
HP: 222
ano nikt nie potrafi i nie może nam tego zagwarantować :) nawet MA bo nawet oni zabezpieczyli się na wypadek upadku gry... dając tt=0.00

Profil Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 03 Gru 2012, 02:06 
Poor
Dołączenie:
Lipiec 2010
O tym jak nieprzewidywalna może być sytuacja w grze niech świadczy ostatnia zagrywka MA z ceną alice. Gdyby to się dało przewidzieć to wystarczyłoby kupić miesiąc temu alice pod korek po 120% a było jej wtedy po tyle do oporu i dziś sprzedawać po 300-320% (nawiasem mówiąc to ta cena to lekkie przegięcie ale z rynkiem się nie dyskutuje), schodziłaby spokojnie bo teraz jest jej niewiele.Zysk więc byłby zacny, 180-200% w miesiąc i nie obarczony zbyt wielkim ryzykiem bo alice ma wartość tt i daje się dość łatwo upłynniać. Iwestycja rzędu 6-7k ped dałaby około 9-10k ped zysku.

Po co więc inwestycja w CLD o zerowej wartości tt i czekanie 5 lat na zwrot kapitału na dodatek w niepewności czy MA czegoś po drodze nie wymyśli? Znając MA chyba lepiej obserwować jego kolejne zagrywki i podłączać się pod nie.

Ps. A swoją drogą,czy poważna firma w poważnej grze opartej na realnej ekonomii informująca nieraz,że monitoruje rynek surowców i reaguje na nieprawidłowości dopuszcza do takiego ,jakby to nazwać by nie powiedzieć dosłownie, może "liftingu" ceny? ;) No chyba,że jest w tym jakiś cel i trzeba było komuś się odwdzięczyć. Pieniądze przepłyną gdzie trzeba,MA przywróci większe wydobycie,cena wróci z powrotem na 120%,na długoterminowych wykresach zarysuje się niewielki ząbek,ot przejściowy wyskok wytłumaczony bugiem czy czymś podobnym,część graczy nawet tego nie zauważy a cel zostanie osiągnięty. Cóż,znając realia doczekamy się pewnie jeszcze niejednego takiego "liftingu" :P

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 03 Gru 2012, 11:25 
Capable
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2008
HP: 178
Society: Freelancer
Nick w grze: Piotr JIIIS Wojtowicz
Urodziny
to nie pierwszy "lifting", inny przykład to duru, MA coś nieźle ostatnio mota przy oresach (dość spore wzrosty najnowszych oresów typu erionite, iolite, e. cell, dianthus, ...), coś się dzieje :)

Profil Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 03 Gru 2012, 15:28 
Initiated
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2005
HP: 120
Society: Chłopaki z Ferajny PL
Nick w grze: MarO MarO MarO
JIIIS napisał(a):
coś się dzieje :)

Entropia ma do siebie że zawsze coś się dzieje, jeden wyskok na minig, hunt, zawsze wracasz z przeświadczeniem że zaraz coś się zdarzy ;] Ja osobiście zawsze czekałem na wydarzenia typu: spadający statek robotów na jakiejś pustyni w rzeczywistym czasie a nie przy wyłączonych serwerach ;) przy czym tylko osoby które to widziały mogły by przekazać dalej to w świat a nie wszyscy wiedzą co gdzie i jak ;)
Marzenia ;P

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 03 Gru 2012, 20:18 
Initiated
Dołączenie:
Kwiecień 2005
HP: 192
Society: Poltropia
Nick w grze: denton JC krakow
witam

Tom , manipuluje sie rynkiem ,ale nie az tak ,moze zadnemu z kopczy nie chcialo sie pobiegac za alice. Ja Tom przezylem kilka manipulacji na oresach i itemach , i zazwyczaj robili to reselerzy , znalem taka grupke ktora w ciagu jednej nocy wyciagala np gazz z 126% na 140 %, a bylo trudniej niz obecnie bo lecial z dronow :P . Popytaj starych graczy jak jeden polski soc potrafil manipulowac rynkiem na jednym typie oresa czy innej rzeczy . Poprostu trzeba jakos sprzedac tego co sie nakupowalo a nie ma komu :P , wiec sie cene ciagnie do gory i sprzedaje sie to co ma "okazyjnie ".

Co do CLD , to Coover to mysle ze kupisz taniej niz 1150 ped , tylko sledz srednia na CLD . Ja sledze i cos mi mowi ze bedzie dluga kolejka w druga strone na aukcji :P.

JC

Profil Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 03 Gru 2012, 20:48 
Poor
Dołączenie:
Lipiec 2010
JC,ja wszystko rozumiem i wiem jak to działa.

Ale po pierwsze,sam piszesz o manipulacji ze 120 na 140% a to nie to samo co ze 120 na 320% ;)

Po drugie zaś kopacze twierdzą, że znalezienie teraz alice graniczy z cudem.

Podsumowując,ja się będę upierał,że za ostatnim ruchem nie stoją gracze tylko MA,zresztą cena zaczęła rosnąć dokładnie po aktualizacji z bodajże 12 listopada,ruch ceny wywołany przez graczy jest szybki i dość krótkotrwały,po tygodniu cena wraca do poprzedniego poziomu,tu natomiast cena sukcesywnie pięła się do góry 140,160,180,200,250,300-320 i stanęła teraz z tendencją do spadku z powodu strachu kupujących bo to bardzo wysoko jak na alice.A w każdej chwili MA może poluzować śrubę.Ponadto przy ruchu wywołanym przez graczy na wyższych poziomach pojawia się duża podaż towaru,tu cały czas było go bardzo mało.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 03 Gru 2012, 23:07 
Apprentice
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2006
HP: 138
Society: PLR, Bzz, K$, O PL
Nick w grze: Arko Okta Kot
oczywiscie.. przypomina mi to sytuację z PKP... albo raczej koleją... niby wszystko na najlepszej drodze ale jednak zniechęcamy... zniechęcamy... zniechęcamy...
a może zamiast sianowny klejent wsiadać do koleji wsiadnie do samochodu? hę? no i tu akcyza paliwowa robi swoje dla państwa :D

po co mieć jeden samochód w rodzinie skoro można mieć cztery i każdy dziennie wyda te kilka złotyszy więcej (lub też porównywalne koszty) niż jeżdżąc pociągami i tramwajami.... Przecież paliwo ma akcyzę a gaz... A GAZ... hmmm wynegocjowali kilka % do budżetu dziurawego a nie do kieszeni klyenta :LD

pozdro

PS: swoją droga jakby komus się chciało policzyć ile Państwo Polskie zarabia na 1000zł wydanych na bilety na przejazdy kolejowe a ile zarabia na 1000zł wydanych na stacji benzynowej... poproszę na PM albo co bardziej odważnych na ogóle...
teraz już rozumiem skąd ten pęd na drogi albo na remonty spowalniajace ruch w mieście albo na "tanie" samochody korkujące duże miasta... Każdy % zużytego więcej paliwa w Polsce jest na wagę złota dla budżetu... niestety...

Profil Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 04 Gru 2012, 11:25 
Initiated
Dołączenie:
Kwiecień 2005
witam
Max . nie rozumiesz , ze skok na czyms co jest ogolno dostepne i kazdy polujacy plus kopiacy moze w kazdej chwili dostarczyc na aukcje . Ja osobiscie polowalem na drony ,z kazdego polowania -min mialem do 60 ped gazz ( jedna osoba , jedno dwa polowania , to sobie oblicz jak bylo zazwyczaj kilku polujach w jednym miejscu ), bo polowalem dosc systematycznie w tamtym okresie na drona i oplacalo mi sie przy pewnej cenie strzelac na nie . I tak nie dalem wyczuc kiedy beda mieli akcje "cena do gory ". I jeszcze jeden przyklad , na ktorym zarobilem bo uwazam osoby kupujace , trudniace sie handlem w tej grze za ...... i tutaj kilka przymiotnikow ,ale bez obrazania . sytuacja byla taka: cena na pewna rzecz ustatkowala sie nie bylo juz za bardzo ruchu na niej , po ktoryms update zmienily sie warunki stosowania tego MA zmienilo wzor , i chyba nasi kochani "traderzy" nie doczytali dobrze i zaczeli kupowac jak szaleni , przebijali sie jeden przez drugiego w Twin oraz odkupowali wszystko z aukcji to sie ukazalo .NIE ZMIENILY SIE WARUNKI DOSTEPU do TEGO( wypadalo jak poprzednio)- pisze z duzej litery zeby bylo jasne ze nie zmienilo sie prawie nic ale ktos zle przeczytal i podbil cen i za nim poszli wszyscy ,ktorzy chcieli zarobic. Ja wykorzystalem to bo mialem tego troche ze wzgledu ze nie oplacalo mi sie tego wystawiac wczesniej i wciagu niecalych 48 godz. zarobilem 250 % , co prawda nie ma sie czym chwalic bo suma nie byla duza ale udalo sie . i tak mity o manipulacji mozna powielac ja sobie zdaje sprawe ze MA moze ,ale w wiekszosci wypadkow sa to ludzie grajacy w tej grze , ktorzy proboja zarobic jak nic sie nie dzieje .

JC

Ps . OKTA to nie ten temat , o akcyzie pisze sie w temacie o podatkach

Profil Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 04 Gru 2012, 20:13 
Apprentice
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2006
HP: 138
Society: PLR, Bzz, K$, O PL
Nick w grze: Arko Okta Kot
aa tak egheeem .. JC ma 100% rację egheem...

więc niech i tak będzie egheem...

podatki do piachu.. znaczy krzemu... :) znaczy dwutlenku krzemu... znaczy do mentora... znaczy do przewodnika... a raczej do półprzewodnika... znaczy do tranzystorka .... znaczy do procesorka... znaczy do logiki... a ta wykazuje pewne zniekształcenia w EU... ale oczywiście mogę zacząć od słowa obywatelstwo :)

hehe i tu proponuję pewną małą zabawę dla wszystkich:
obywatelstwo ->

(po 10 wpisach trzeba wrócić do tego samego słowa)

pozdro

Profil Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 04 Gru 2012, 20:33 
Initiated
Dołączenie:
Kwiecień 2005
witam
po nowym update Coover zwracam HONOR, nie wedzialem ze tak szybko MA zareaguje na moj post ( zmienilo sie chyba kierownictwo ). MA obnizylo na mobach dmg oraz speed tak zeby mozna by bylo strzelac taniej tzn zobaczyli ze grajacy nie wydawali tyle kasy ( trzeba dbac o tych nie grajacych co zainwestowali w CLD i zostali retierami ).
Po prostu od roku spadal zarobek na CLD i nie mozna dopuscic zeby Ci co zaiwestowali kupe szmalu w "obligacje"stracili na tym , bez kasy nie ma jak wypalacac :P . Wybacz ze nie doszczeglem tego ze MA moze jednak tak szybko zareagowac i zmienic system , azeby aktywni gracze nabijali kase tym co nie graja ( podejrzewam obecnie ze pzrewaga nie grajacych jest wieksza :P ) . sam mialem dylemat czy grac czy zostac posiadaczem CLD ,ale nadal uwazam ze zostane przy swoim . Moze ci co maja CLd wkoncu pojda na Falxy z opalo zeby cos wydac z tej kasy zarobionej z innych . TO bylo zlosliwe i przepraszam, stary jestem i zgryzliwy . Powaznie mowiac to MA dostzreglo ze ludzie mniej wydaja , wiec sa zmiany czy na lepsze nie wiem i dla kogo , ogolnie powinny byc dla wszystkich ,ale to sie dowiemy za jakis czas .

JC

Profil Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 04 Gru 2012, 22:48 
Capable
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2005
HP: 0
JC, dawno mineły czasy kiedy mnie dotykały złośliwości na forach, każdy ma swój sposób na życie

zwracam tylko uwagę większości, która czyta ten temat, a się nie wypowiada, że najgośniej słychać osoby, które CLD nie posiadają, od początku założyły, że się nie uda

podobnie jak nie raz osoby, które rezygnowały z gry najgłośniej krzyczały, że EU pada, kilkanascie lat minęło i jakoś nie padło, a śmiem twierdzić, że jeśli nie padnie w ciągu 2 następnych lat to będzie nieźle zarabiać

nie wyrabiajmy sobie opinii na podstawie negatywnych odczuć nie popartych faktami

Profil Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 05 Gru 2012, 00:36 
Poor
Dołączenie:
Lipiec 2010
Co do CLD to nie wnikam,czy warto w nie inwestować czy nie,to wybór osobisty, jednemu może warto innemu nie.

Ja nie uważam ich za godną uwagi inwestycję bo są wg mnie "niepewne" ( zero tt). Obracając towarem da się zarobić dziennie więcej niż MA wypłaca tygodniówki z CLD na dodatek inwestując w towar 1/10 tego co trzeba by było wpakować w CLD,właściwie bez większego ryzyka.

Ale jeśli ktoś gra rzadko to może to rozważyć,tak samo ten który chce się w grze tylko zabawić, jednak aby coś z tego było to nie wystarczy kupić kilka sztuk,raczej kilkadziesiąt a to już wymaga sporej inwestycji (czytaj: wpłaty kupy $).

Czy warto to już każdy musi sam zdecydować.

Ps. A co do ostatniego updatu to moby są teraz szybsze,celniejsze,z większym dmg,no i pojazdy zaczęły się psuć podczas jazdy,na razie nie wszystkie ale to kwestia czasu.Hmm,czyżby to znów były zmiany mające na celu dobro graczy czy też MA zaczyna brakować kasy i wymyśla kolejne sposoby na jej wyciągniecie od graczy,aha,ponoć loot też się "polepszył" ;)

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 05 Gru 2012, 01:41 
Gacie Gibona
Dołączenie:
Lipiec 2006
HP: 0
Society: Kingsajz
Nick w grze: Martre
to jest tak pewny biznes jak to, ze MA bada Saturna ;)
btw "oplacalny" wylacznie dla tych ktorzy nie wplacili grosza, a cld kupili za tzw "profit" ;)

ps. tez chetnie odkupie - z opcja, za 4 powiedzmy lata, daje 20 % wartosci, kupie wszystkie ktore do mnie sie zglosza ;)

Profil Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 05 Gru 2012, 08:18 
Initiated
Dołączenie:
Kwiecień 2005
nie krzycze ze nie mam CLD ,jak pisalem chcialem ale zrezygnowalem z zakupu i chyba nie kupie . mam nadzieje ze MA za rok odkupi od wszystkich "tajemniczych" inwestorow po min 1000 ped ,a od nietajemniczych to po 1150 ped min. Moja opinia nie jest negatywna , moja opinia jest subiektywna ,taka sobie .

Tom, to sie zmartwielm ze teraz trzeba caly czas naprawiac "motor" - eh znow trzeba sie na butach nabiegac do najblizszego zakladu serwisowego . Co do dmg i innych zmian na mobach , jak zawsze wyzwazone sa zmiany, aby wszyscy byli szczesliwi :

Allophyl:

Attack speed increased by ~5% for all maturities.
Hit Chance increased slightly. More for higher maturities.
Stamina and regeneration reduced slightly.
Damage increased slightly on Young-Guardian and reduced on Alpha-Stalker.

Attacker:
Increased damage slightly o n Gen 01-02 and they both now do Burn and Penetration damage.

Estophyl
Attack speed increased by ~7%.
Hit chance increased slightly.
Stamina and regeneration reduced slightly.
Damage increased a bit on Young-Guardian and reduced on Dominant-Stalker.
All maturities now do ~20% of their damage as electric and the rest as impact.

Eviscerator:
Hit chance reduced slightly on Gen 1-10, bigger reduction on higher Generations.

Falxangius:
Attack speed reduced by ~13% for Young-Prowler and ~20% for Stalker.

Hogglo:
Hit chance reduced on all maturities, more so on the smaller ones. (Still have a high hit chance compared to other creatures but is now more reasonable)

Kreltin:
Hit chance of Young and Mature has had a minimal increase.
Stamina and Regeneration has been reduced slightly for Young-Old.
Damage has been increased slightly for Young-Old.
Aggression reduced slightly on Young-Provider.

Leviathan:
Attack speed increased by ~10%.
Hit chance increased on all maturities.
Stamina reduced quite a bit on all maturities.
Aggression reduced on all maturities.
Damage increased quite a bit on all maturities but Stalker. Damage is now roughly 60% Impact, 15% Cut and 25% Acid, varies a bit based on maturity. (Previously 100% Impact for Young-Old and ~95% Impact ~5% Acid for the rest)

Maffoid:
Attack speed increased by ~12%.
Hit chance increased a bit.
Damage increased on all maturities, more so on the smaller ones. The damage is now split ~55% Impact ~45% Cut. (Previously 100% Impact)

Proteron:
Attack speed reduced by between ~30% and ~20% for Young-Old.

Rextelum:
Hit chance increased slightly on Weak-Ravager.
Stamina reduced a bit on Weak-Ravager.
Damage increased a bit on Weak-Strong. The new damage is added as Stab, and the higher maturities have had some of their Cut damage transferred to Stab. Damage split is now roughly 60% Cut, 20% Impact and 20% Stab, but varies a bit between maturities. The secondary attack (stinger attack) has had some of the Acid damage transferred to Impact damage (total damage remains the same).

Second Entity:
Attack speed reduced by ~25% for all Generations.

JC

Profil Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

Panel
Skocz do: