Regulamin forum


Uwaga! Poradniki bardzo szybko przestają być aktualne. Gra ulega ciągłym zmianom i ewolucji. O szczegóły proszę dopytywać na forum.


Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 02 Kwi 2007, 16:53 
Amateur
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2006
Posty: 582
HP: 115
Society: K$
Nick w grze: Crynin Skanerin Utis
Na forum niestety nie ma poradnika odnośnie bekonu, a informacje na jego temat są zwykle nijakie i porozrzucane po różnych tematach. Dochodzi więc do sytuacji, że ludzie lecący na beacon dopiero będąc już na misji dowiadują się o co w niej chodzi (co prowadzi niekiedy do absurdalnych rzeczy ;p). Dlatego pozwoliłem sobie na to poniżej.

Jest to przetłumaczony poradnik (i lekko zmodyfikowany) który oryginalnie umieszczony jest na EF ( http://www.entropiaforum.com/forums/sho ... hp?t=31562 ).
Autor: PINKY

UWAGA:Poradnik powstał spory czas temu, więc pewne rzeczy mogły ulec zmianie. Jeśli jednak nigdy nie miałeś styczności z beconem, to przeczytanie go napewno ci nie zaszkodzi ;)
INSTRUKCJE

Robot Beacon może zostać znaleziony podczas miningu, albo kupiony u aukcjonera lub od innego gracza. Nie będę się wgłębiał w szczegóły, bo zakładam, że już go masz i teraz szukasz instrukcji jak go użyć

Jeśli spojrzysz w szczegółowy opis beaconu, zobaczysz współrzędne - tam należy się udać.

Zbierz drużynę - proponuję przynajmniej 8 osób - przy mniejszej liczbie najprawdopodobniej nie będziesz w stanie zlootować wszystkich skrzynek na końcu misji.

Zanim zaczniecie, przydzielcie sobie wzajemnie zadania. Niech każdy od początku wie, co ma robić.
Kilka rad na początek:

1.Trzech najlepszych w drużynie powinno przewodzić. Będą brać roboty na pierwszy ogień. Stwórzcie drużynę korzystając z mechaniki gry (czyli mówiąc po ludzku - zróbcie teama ;p) - w innym wypadku tylko posiadacz beaconu poleci na lądowniku po uruchomieniu. Reszta pozostanie na dole.

2.Wszyscy powinni pomagać i/lub fapować liderów. Liderzy będą także tymi, którzy wykończą bossa na końcu (więcej o tym później)

3.Przydzielcie każdemu w drużynie poziomy, aby każdy po ubiciu bossa wiedział gdzie biec. Na statku jest 6 poziomów. Pierwszy poziom który napotkacie będzie najłatwiejszy i będzie zawierał najmniej skrzyń, ale będziecie potrzebowali kogoś szybkiego aby dotarł tu po rozpoczęciu odliczania. Jedna osoba powinna zostać na najwyższym levelu, reszta zostaje przydzielona do leveli poniżej. Im niższy level, tym większe agility powinna mieć osoba do niego przydzielona.

4.Ogólny czas dostępny na wykonanie misji to 60 minut (po tym czasie rozpocznie się odliczanie i looty przepadną). Wykorzystaj dobrze ten czas - dokładnie sprawdź poziomy, aby zobaczyć gdzie są skrzynki. Pokazują się one dopiero, gdy jest się blisko nich (coś a'la owoce, ale większa jest odległość z których można je dostrzec).Gdy zobaczysz skrzynkę, poinformuj o tym osobę, która będzie lootowała dany level.

5.W finałowym etapie misji szybkość jest NAJWAŻNIEJSZA. Zanim wyruszycie, niech każdy zostawi w storagu niepotrzebne rzeczy, aby być lżejszym. Pamiętajcie też, że szybkość biegu w kosmosie jest niższa z uwagi na mniejszą grawitację niż na planecie. Szybkość biegu jest mniej więcej taka jak na CND albo CP.

6.Na statku robotów będzie ciemno. Zalecane jest podkręcenia na max gammy w opcjach i/lub podkręcenie jasności w monitorze.

7.Zalecany jest armor który sprawdza się na dronach. Na niższych poziomach spokojnie wystarczy Shogun albo Vigi (a na najniższym na zwykłe drony sprawdza się też Rascal) - na wyższe beacony zalecane są platy 6a.

8.Mniej wyszkoleni gracze są na beaconie równie ważni jaki ci wykoxani - na etapie lootowania poziomów liczba członków drużyny jest najważniejsza. Jeśli więc leci z wami ktoś w Goblinie i ze słabym fapem - uważajcie na niego.

9. Tutaj znajdziecie mapy poziomów (które naprawdę warto wydrukować), spis robotów które występują na danym beaconie + spis potencjalnych lootów.
.................................................A więc macie beacon, zorganizowaną drużynę i jesteście w miejscu o podanych współrzędnych. Uruchomcie beacon


Image

Po aktywowaniu beaconu przyleci lądownik.

Image

Otworzy się właz, i zsunie się rampa po której wbiegnijcie na górę.

Image

Posiadacz beconu musi położyć go na panelu sterowania "control panel" - zrobi to po prostu przeciągając becon z inventory na panel. Gdy to zrobi, lądownik poleci do statku-matki

Gdy już tam dotrzecie- znajdziecie się na pierwszym poziomie misji. Na tym poziomie nie będzie robotów (są za to skrzynki). Skierujcie się do teleportera, którym dostaniecie się na poziom drugi.

W niektórych miejscach ujrzycie zielone skrzynie - to właśnie w nich znajdują się looty, który staną się dostępne, po ubiciu bossa. Na każdym levelu rozejrzyjcie się, abyście dokładnie wiedzieli gdzie są skrzynie - w fazie lootowania bardzo ważne jest, aby wiedzieć gdzie biec.

Na każdym poziomie zadaniem jest zniszczenie wszystkich robotów i dotarcie do teleportera. Nie próbujcie lootować zabitych dronów - nie będą nic miały. Na tej misji jedyne z czego będzie loot to skrzynie. Zapamiętajcie gdzie są teleportery, aby nie szukać ich w fazie lootowania.

Na każdym poziomie są 2 teleportery. Jednym przyszliście z poprzedniego lvlu, drugi zaprowadzi was na następny poziom. Teleportery łączą jedynie 2 poziomy, więc nie można z nich korzystać jak w windzie malla. Dlatego ważne jest zapamiętanie, gdzie są.

Jednym z poziomów jest labirynt. Jeśli macie zapas czasu - wyznaczcie czymś (pecami lub ammo) drogę od jednego teleportera do drugiego i jeśli chcecie - do skrzynek. Zgubienie się w labiryncie gdy trwa obliczanie może być bardzo frustrujące ;p

Na ostatnim poziomie będzie boss. Jaki - napisane jest na pe-wiki. Do jego zniszczenia wyznaczcie tyle ludzi, ile uważacie za stosowne biorąc pod uwagę TT beaconu, wyszkolenie i sprzęt najlepszych etc. Pozostali niech czekają przy teleporcie prowadzącym na niższe piętro. Po zniszczeniu bossa pojawi się komunikat, że został uruchomiony mechanizm autodestrukcji i do eksplozji pozostało 8 minut.

UWAGA: WSZYSCY GRACZE MUSZĄ BYĆ NA POZIOMIE BOSSA W MOMENCIE JEGO ŚMIERCI. CI KTÓRZY NIE BĘDĄ, NIE BĘDĄ MOGLI LOOTOWAĆ SKRZYŃ!

To pojawieniu się komunikatu wszyscy powinni pobiec do wyznaczonych im leveli (a jedna osoba zostać na poziomie bossa i tam zlootować skrzynie). Jeśli już wyczyścisz skryznie na danym poziomie, napisz na team chacie: "LEVEL X ZROBIONY", i pobiegnij pomóc piętro niżej lub wyżej.

Nie da sie po niczym poznać, że dana skrzynia była zlootowana czy nie, dlatego ważne jest, aby poinformować innych, że dany level został wyczyszczony - w innym przypadku drużyna może stracić cenny czas na lootowaniu skrzyń, które zlootowane już zostały.

Otwieranie skrzyni zajmuje ok 10-20 sekund.

Odliczanie będzie trwać, aż statek wybuchnie, a cała drużyna znajdzie się przy revivalu na Calypso.

Jeśli ktoś zginie przed końcem misji, wypada z misji i budzi się przy revivalu na Calypso - dlatego tak ważne jest zwracanie uwagi na pasek hp innych w drużynie. Jeśli ktoś zginie, oznacza to mniej rąk do otwierania skrzyń.

Przy lootowaniu skrzyń nie mają znaczenia zasady lootowania ustawione przy zakładaniu drużyny. Zawartość skrzyni trafia do inventory osoby, która lootowała daną skrzynię. Dlatego jeśli ustnie było ustalone, że po misji looty są rozdzielane po równo, upewnij się, że w drużynie są osoby którym ufasz.

POWODZENIA!

edit: poprawka Morta


Ostatnio edytowany przez Skanerin 12 Lip 2007, 09:37, edytowano w sumie 2 razy

Profil Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Kwi 2007, 17:41 
Adept
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2006
Posty: 1880
HP: 102
Society: www.EF.pl
Nick w grze: Mortifer Kemoiz
Cytuj:
Stwórzcie drużynę korzystając z mechaniki gry - w innym wypadku tylko posiadacz beaconu poleci na lądowniku po uruchomieniu. Reszta pozostanie na dole.

Stwórz team daj bo ktos moze nie skapowac :P

No i poza tym malym mankamentem wszystko jest ok.

bip rep za przetłumaczenie, bo poradnik naprawde dobry ;)


Profil Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Kwi 2007, 19:24 
Initiated
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2005
Posty: 919
HP: 110
Dobra robota :)

Ja ze swojego doświadczenia dodam - jeżeli masz kartę graficzną która stwarza problemy, wiesza się, nie rysuje czasem grafik, tła, itp - raczej pożycz na czas misji coś lepszego. Właśnie przez starego Ge-Forca 32MX wyleciałem kiedyś z misji (zero obrazu tła - poza samym avatarem - wszędzie niebo albo zielono). Dobrze już na miejscu tuż PRZED akcją zrobić sobie restarcik całego systemu. Nic z innych lokacji nie będzie wisiało niepotrzebnie w pamięci.


Profil Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Lip 2007, 06:59 
Weak
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2005
Posty: 64
HP: 128
Society: P.L.
Nick w grze: Max
Może ktoś podać aktualny link do mapy poziomów (robot beacon), gdyż w Poradniku jest nieaktualny link.
Thx :)
Sorry, kto szuka to nie błądzi :)
http://www.entropedia.info/Info.aspx?chart=Mob&id=82


Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

OdpowiedzKto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Panel
Góra
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group • tłumaczenieDesign by CvX! and Ateush based on style by Ercan Koc

Planet Calypso