Odpowiedz

CP - za ile zostanie sprzedane?
100 000 $ 8%  8%  [3]
200 000 $ 10%  10%  [4]
300 000 $ 26%  26%  [10]
400 000 $ 3%  3%  [1]
500 000 $ 15%  15%  [6]
wiecej 36%  36%  [14]
nie wiem 3%  3%  [1]
Razem głosów : 39
Autor Wiadomość
Mężczyzna
PostWysłany: 14 Gru 2009, 22:30 
Capable
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2008
HP: 178
Society: Freelancer
Nick w grze: Piotr JIIIS Wojtowicz
pewnie nikt z nas nie kupi, ale pobawmy sie w typowanie :mrgreen:
ja obstawiam okolice 300 000 $

Profil Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Gru 2009, 22:48 
Novice
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2005
HP: 0
wg mnie beda to okolice od 20-25 mln ped - czyli obstawiam okolo 2.5mln USD

Profil GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 14 Gru 2009, 23:12 
Amateur
Dołączenie:
Lipiec 2005
HP: 175
Society: Chlopaki z Ferajny
Nick w grze: Chudy
troszkę zaszalałeś :) powiem tak w dotychczasowej formie cp było fajną sprawą, jednakże po wprowadzeniu taxy prognozuje min 50% spadek aktywności przynajmniej w okresie 3-6 miechów (itemy już nie są tak atrakcyjne poza tym 5B już ma każdy i nie ma tam na czym specjalnie przyciąć). Te 6>msc przeważa czy otworzą nowe planetki, jak będą to i nowe włości do kupienia, nie ma co wywalać tyle kasy jeśli za obstawiane kilka mln zielonych będzie można pół kontynentu kupić. Nie ma co się łudzić jednak cp to nie cnd, tam teren dużo większy, w związku z tym i możliwości, ore/moby. Stawiam 500k max, chyba że dadzą new item w locie co znacznie uatrakcyjni cp.

Profil Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 14 Gru 2009, 23:30 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2005
HP: 130
Society: Poltropia
Nick w grze: Jarek CvX Cvoxs
Ja stawiam na 750k ped czyli 75 tys USD.

edit:

nie, nie, nie! :D Widzę, że aukcja już się zaczęła. :D Już jest 9 ofert - największa należy do Quetesha (500k ped).

Czyli 1M ped minimum chyba. :P

Profil GGOffline
Nie podano
PostWysłany: 14 Gru 2009, 23:39 
Adept
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2005
HP: 222
10M-15M, a dokładnie za 14,5M :)

Zdrów!

Profil Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 15 Gru 2009, 00:03 
Poor
Dołączenie:
Czerwiec 2008
HP: 117
Nick w grze: mARTini
Moim skromnym zdaniem 600k PED to wszystko...

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 15 Gru 2009, 00:31 
Initiated
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2005
HP: 110
85000$ czyli 850000 PED

Profil Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 15 Gru 2009, 03:28 
Gacie Gibona
Dołączenie:
Lipiec 2006
Society: Kingsajz
Nick w grze: Martre
jak pisalem wczesniej gdzies tam 300k $ ;)

Profil Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 15 Gru 2009, 07:22 
Apprentice
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2007
HP: 98
Society: Kanwo
Nick w grze: Michal Pypek Kowalski
Zostanie sprzedane za za duzo.... debilizm jakich malo to kupowanie landow w EU.. ale obstawiam 500k USD...

171717

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 15 Gru 2009, 07:57 
Unskilled
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
HP: 170
Society: EntropiaForum
Nick w grze: eryk erykgr erykxp
Jak bym nie miał co z kasą robić może też bym kupił :P
obstawiam na 850/900K ped lol co za kasa :roll:

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 15 Gru 2009, 12:41 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2005
HP: 133
Nie mam pojęcia... obstawiłem 200 000$ czyli 2 mln PED.
Więcej to już za duże ryzyko - ale jak to z ryzykami bywa - może się opłacić.
Star już zbiera ekipę "inwestorów" aby kupić "na spółkę". Ciekawe jak to się rozstrzygnie.

Profil Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 15 Gru 2009, 13:40 
Weak
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Nick w grze: Seya
moim skromnym zdaniem gdyby CP zostało sprzedane jeszcze przed CND to może uzyskałoby satysfakcjonującą wartość dla nabywcy. No bo tak w momencie sprzedaży: TI - nowość, CND - nowość, landy, banki, sklepy (mówie o tych trzech kolosach) nowości. No i wreszcie przejedzone CP, na którym w dodatku będzie nagle podatek i nie można kopać. Sorki ale można tak wybierać obecnie w mocnych mobach, że CP nie jest jakimś tam extra wariantem.

Co do ceny to (moim zdaniem) jaką by nie była - będzie nieregularnie zbyt wysoka do możliwości zwrotu. Chętniej zakupiłbym Ambuland niż CP. Już jest 500k ped. Może jakiś gracz dla honoru przebije ten bid. Piszę dla Honoru, gdyż moim zdaniem to nie jest żadna inwestycja. To tak jak masz sieć 20 sklepów i nagle 2 zaczynają przynosić straty lub generują znacznie mniej zysków niż pozostałe - starasz się znaleźć frajera, któremu nawciskasz bajek aby ten od ciebie je odkupił - tak imo jest właśnie z CP.

Profil Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Gru 2009, 18:18 
Novice
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2005
seya : bez urazy ale czy oby my gramy w ta sama gre ? Osobiscie wydaje mi sie ze nie wiesz o czym mowisz, a CP znasz z opowiesci tylko ... To kto tam siedzi i jakiej wielkosci przemial generuje to pewnie tez ci malo jest znane ...

Profil GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 16 Gru 2009, 02:53 
Beginner
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2006
HP: 180
Society: Kingsajz
Nick w grze: Northberg
Ja obstawiam 1,5M PED.

Tylko ktoś kto da tyle w tak przełomowym momencie dla gry, jest albo niespełna rozumu, albo wie więcej niż my. Lada dzień zaczną wchodzić nowe planety, kto wie co się wtedy wtedy stanie? Wystarczy, że MA rzuci nowego moba, a już połowa hunterów je bije, da jakiś event dla minerów i nagle wszyscy zaczynają kopać. Jest więc całkiem prawdopodbne, że po wprowadzeniu planet, Calyspo (w tym CP) zwyczajnie opustoszeje. To po pierwsze, a po drugie, jaką mamy gwarancję, że na nowych planetach nie pojawi się nagle np. kilkaset nowych landów? MA chyba zdaje sobie z tego sprawę i sprzedaje srebra rodowe puki są coś jeszcze warte.

www.kingsajz.ovh.org

Profil GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 16 Gru 2009, 08:31 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2005
HP: 133
Setek nowych landów na sprzedaż na nowych planetach bym się nie spodziewał.
Pytaliśmy o to Neverdie jak był w Warszawie. Pamiętajcie, że nad całą ekonomią Entropia Universe trzyma rękę MA. Już oni zadbają aby sobie w stope nie strzelić. ND powiedział, że takie rzeczy jak landy czy unikalne itemy nie będą pojawiały się jeśli partner planetarny nie zdobędzie odpowiedniej ilości nowych użytkowników. Więc wnioskuje, że mają jakieś założenie w postaci (tylko przykład) "1 land na 10000 kont", "1 mod fap na 100000 kont" itp. A emigranci z Calypso nie będą przecież zaliczani na konto nowej planety.
Co innego moby - na pewno na nowych planetach wszystkie będą nowe i niespotykane na Calypso.
Obawiam się też kosztów podróżowania między planetami i ciekawi mnie jak to rozwiążą.

Profil Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 16 Gru 2009, 19:46 
Capable
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2008
ateush napisał(a):
Obawiam się też kosztów podróżowania między planetami i ciekawi mnie jak to rozwiążą.

moze stala kwota (np. 25 PED jak obecnie na CP/CND, nikt sie jakos o to nie burzy, a mozna bylo latac i po 15, a nawet zalapac sie za free :))

oczywiscie z jednym wyjatkiem, powrot na Calypso kosztowalby stala kwote 0 PED ;)

PS. chyba, ze jest druga opcja, ze to wlasciciele spaceshipow beda wozic na planetki, a wtedy to dostaliby niezla mozliwosc zarobku, z tymze mysle, ze na poczatku zainteresowania nie byliby w stanie obsluzyc tego ruchu ;)

Profil Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 16 Gru 2009, 20:53 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2005
HP: 130
Nick w grze: Jarek CvX Cvoxs
No przecież, że statkami będzie się latało! :P Stąd też niezależność CP od Calypso. Crystal Palace będzie jednym z kilku możliwych miejsc docelowych - takim gdzie można walczyć o ath w huncie (moby o dużym hp). Koszt podróży prawdopodobnie będzie zbliżony do tego co mieliśmy w VU 9.x.

Profil GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 16 Gru 2009, 21:09 
Amateur
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2005
Society: RED LEGION
Nick w grze: ASTAROTH KWICOL de'Beliar
Trochę na CP "siedziałem".

Obstawiam, że CP pójdzie za minimum 6 000 000 PED (gdyby nie te vu10 to bym obstawił 15 baniek).

Profil GGOffline
Nie podano
PostWysłany: 16 Gru 2009, 22:01 
Novice
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2005
Wiekszosc wyczekuje pewnie do konca, Quetesh dal zaporowe 500k dla plotek zeby nie "smiecili " na aukcji, widzialem kilka razy spore sumy przezucane przez aukcje w roznych itemach, najwiekszy jaki zauwazylem to poleciala laleczka za 10mln ped , ktos to sciagnal w ulamku sekundy , nie pomyslalem zeby zobaczyc z jakiego konta takei sumy gdzies sa gromadzone .

Profil GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 16 Gru 2009, 22:14 
Capable
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2008
RafiS napisał(a):
Wiekszosc wyczekuje pewnie do konca, Quetesh dal zaporowe 500k dla plotek zeby nie "smiecili " na aukcji, widzialem kilka razy spore sumy przezucane przez aukcje w roznych itemach, najwiekszy jaki zauwazylem to poleciala laleczka za 10mln ped , ktos to sciagnal w ulamku sekundy , nie pomyslalem zeby zobaczyc z jakiego konta takei sumy gdzies sa gromadzone .

jeszcze wczoraj tez ktos wystawil prawie zuzyta UR125 za spora kwote, nie pamietam za ile, ale z wykresu wyglada, ze 60k PED, tez transfer gotowki, tylko nie przyszlo mi do glowy, ze moze byc wlasnie cos na rzeczy z tym tematem ;)

Profil Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Panel
Skocz do: